Dzień Bibliotekarza 2023 rok


Już od 1985 roku 8 maja jest świętem bibliotek i bibliotekarzy. Dzień ten zainicjowany został przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji, zwiększenia prestiżu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Biblioteka to nie tylko budynek wypełniony regałami książek, biblioteka to miejsce wielu przygód, w które zabierają nas książki, to odpowiedzi na często trudne pytania, biblioteka jest przyjacielem, z którym dobrze spędza się czas. Każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Nie zapominajmy o tych najważniejszych, którzy swoim sercem wypełniają to miejsce- o pracownikach bibliotek. Panie bibliotekarki, Panowie bibliotekarze to często nasi terapeuci, powiernicy, coachowie, osoby ważne w naszym życiu.

19 maja 2023 roku odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim , którego celem było wyrażenie szacunku do ich pracy oraz ukazanie jak ogromną role w naszym życiu odgrywają biblioteki i ich cenne zbiory.

Starosta Lwówecki Daniel Koko wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Lwóweckiego Małgorzatą Szczepańską oraz  Dyrektor Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Lwówku Śląskim Katarzyną Romanowicz- Kłosin gorąco przywitali licznie zebranych gości po czym oddali głos Pani Beacie Malentowicz reprezentującej Dolnośląską Bibliotekę Pedagogiczną. Wygłosiła ona wykład dotyczący sposobu oraz potrzeby budowania marki bibliotek.

 

Druga część spotkania miała charakter artystyczny. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskich, Piotr Drozdowicz oraz Jakub Skwarczyński wykonali utwory, które spotkały się z gromkimi brawami a o ich przygotowanie zadbała Pani Barbara Mieszkowska.

Jest to pierwsze spotkanie po okresie pandemii z okazji Dania Bibliotekarza dlatego jest nam niezmiernie miło, że spotkaliśmy się w tak licznym gronie. Z tego miejsca chciałbym dniu Waszego święta życzyć Wam więcej czytelników niż książek, a także radości i satysfakcji z pracy i tego, byście nigdy nie zapominali, jak ważne i cenne jest to, co robicie! Dziękuje też za Wasze oddanie, zaangażowanie, wiedzę oraz uśmiech.- podsumował spotkanie Starosta Daniel Koko