W Lwówku Śląskim 11 kwietnia odbyło się spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami kategorii MMŚP z powiatu lwóweckiego.

Organizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o. Michał Rado oraz Starosta Lwówecki Daniel Koko.

Podczas spotkania omówiono sytuację gospodarczą Dolnego Śląska oraz zaprezentowano możliwości wsparcia finansowego w nowej perspektywie Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027.

Z perspektywy naszych przedsiębiorców, naszej gospodarki liczę, że będzie to bardzo dobre spotkanie i mam nadzieję, że nasi przedsiębiorcy wyciągną z tego spotkania jak najwięcej. – z entuzjazmem rozpoczął spotkanie Starosta Lwówecki.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski za cel obrał sobie odwiedzenie wszystkich powiatów, aby Dolny Śląsk rozwijał się w sposób zrównoważony. Zaznaczył również fakt, iż większość dochodów w Polsce generują właśnie mikro, małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Stąd to spotkanie, aby właściciele tych firm poczuli, że mogą liczyć na wsparcie ze strony samorządu oraz wiedzieli w jaki sposób tę pomoc uzyskać.

Podczas spotkania zaprezentowano:

  • oferta nowego inkubatora przedsiębiorczości triQube tworzonego przez DAWG,
  • oferta wsparcia dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw w postaci dotacji, pożyczek i projektów,
  • możliwość wsparcia finansowego dla przedsiębiorstw w nowej perspektywie Funduszy Europejskiej dla Dolnego Śląska na lata 2021-2027,
  • założenia projektu dobrowolnego ZUS dla przedsiębiorców.