28 sierpnia 2024 roku odbyła się uroczysta ceremonia przekazania nowych radiowozów hybrydowych, która miała miejsce na placu manewrowym Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu przy ul. Połbina 1.

Nowe pojazdy, w tym hybrydowa Toyota, zasilą flotę policji w powiecie lwóweckim, w tym w Gryfowie Śląskim.

Zakup zrealizowano dzięki współpracy finansowej Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim, Urzędu Gminy i miasta Gryfów Śląski oraz Komendy Głównej Policji. Koszt jednego pojazdu wyniósł 147 tysięcy złotych, z czego 35 000 zł to wkład Powiaty Lwóweckiego, który wspierał projekt pn.: „Zakup samochodów niskoemisyjnych dla Garnizonu Dolnośląskiego” poprzez Wojewódzki Fundusz wsparcia Policji.

W ceremonii uczestniczyli m.in. Pani Małgorzata Szczepańska, Starosta Powiatu Lwóweckiego, Burmistrz Gminy i Miasta Gryfów Śląski Pan Daniel Koko oraz Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim insp. Jarosław Baran. Nowe radiowozy, w tym ten z Gryfowa Śląskiego, mają na celu zwiększenie efektywności działań policji i podniesienie standardów bezpieczeństwa w regionie.

Dzięki nowemu oznakowaniu i zaawansowanemu napędowi hybrydowemu, radiowozy będą nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska, ale także zapewnią lepsze warunki pracy dla policjantów na terenie powiatu lwóweckiego.