31.07.2024 r. w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim odbyło się spotkanie robocze dotyczące uregulowania zasad i sposobu oznakowania trasy spływu kajakowo-pontonowego na rzece Bóbr w granicach powiatu lwóweckiego. Spotkaniu któremu przewodniczyła Małgorzata Szczepańska- Starosta Lwówecki, udział wzięli przedstawiciele lokalnych samorządów, Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz członkowie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego.

Dyskutowano nad wprowadzeniem spójnych i czytelnych oznaczeń, które będą miały kluczowe znaczenie dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu użytkowników trasy. Kolejnym krokiem będzie opracowanie szczegółowego planu działań oraz konsultacje z firmami zajmującymi się organizacją spływów. Przedstawiciele służb ratowniczych podkreślili, że odpowiednie oznakowanie może znacznie ułatwić akcje ratunkowe i szybkie dotarcie do potrzebujących pomocy. Dzięki tym działaniom, uczestnicy spływów będą mogli cieszyć się bezpieczną i dobrze oznakowaną trasą.