Sprawozdanie szczegółowe

Dnia 22 maja 2022 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznych Igrzyskach Młodzieży Dziewcząt i Chłopców (rocznik 2010 i 2009). Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku. Współorganizatorem imprezy była SP 1 Lwówek Śląski, SP 2 Lwówek Śląski. Zawody finansowane ze środków dotacji Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. W rozgrywkach wystartowało około 109 zawodniczek  i zawodników, rywalizując w konkurencjach lekkoatletycznych tj, bieg 100m, 300m,  600 dziewcząt, 1000m , 2000m chłopców, rzut oszczepem 500g dziewcząt oraz 600g chłopców, skok w dal z rozbiegu, pchnięcie kulą 3kg dziewcząt 5kg chłopców, skok wzwyż, sztafeta 4x100m, sztafeta szwedzka (100m,200m,300m,400m). Najlepsze zawodniczki oraz zawodnicy poszczególnych konkurencji wezmą udział w Finale Dolnośląskim, który odbędzie się 11 czerwca 2024 roku w Zgorzelcu. Wyniki poszczególnych konkurencji  dołączone się do sprawozdania. Gratulacje dla wszystkich startujących.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA IGRZYSK MŁODZIEŻY:

Dziewczęta

I miejsce            SP 2 Lwówek Śląski                                         41 pkt.

II miejsce            SP 3 Lwówek Śląski                                         38 pkt.

III miejsce           SP 1 Gryfów Śląski                                          35 pkt.

IV miejsce           SP 1 Lwówek Śląski                                         31 pkt.

V miejsce            SP Wleń                                                              30 pkt.

VI miejsce           SP Mirsk                                                             26 pkt.

VII miejsce         SP Pławna                                                          9 pkt.

VIII miejsce        SP Giebułtów                                                   6 pkt.

Chłopcy

I miejsce             SP 2 Lwówek Śląski                                         74 pkt.

II miejsce            SP Mirsk                                                             55 pkt.

III miejsce           SP 1 Gryfów Śląski                                          52 pkt.

IV miejsce           SP 3 Lwówek Śląski                                         47 pkt.

V miejsce            SP Wleń                                                              12 pkt.

VI miejsce           SP Giebułtów                                                   7 pkt.

VII miejsce         SP 1 Lwówek Śląski                                         5 pkt.

VIII miejsce        SP Pławna                                                          4 pkt.

G. Połaczewski