Dnia 8 maja 2024 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni dla dziewcząt i chłopców Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi). Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim. Współorganizatorem imprezy była SP 1 Lwówek Śląski oraz SP 2 Lwówek Śląski. Zawody finansowane ze środków dotacji Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego. Kierownikiem zawodów był p. Grzegorz Połaczewski. Poszczególne konkurencje sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego. W rozgrywkach wystartowało około 70 zawodniczek  i zawodników, rywalizując w czterech konkurencjach tj, bieg 60m, rzut piłeczką palantową z rozbiegu, skok w dal z rozbiegu oraz bieg 600m dla dziewcząt i 1000m dla chłopców. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wezmą udział w Finale Dolnośląskim, który odbędzie się 17 maja 2024 roku  w Oleśnicy. Gratulacje dla wszystkich startujących drużyn za sportową postawę.

Składy zwycięzców:

Dziewczęta SP 1 Lwówek Śląski: Lena Barcewicz, Pola Kubis, Małgorzata Kufel, Lena Misiejuk, Klaudia Ranecka, Michalina Szawłowska, Amelia Krupka, Zuzanna Tomków, Julia Kulczycka.

Chłopcy SP 1 Lwówek Śląski: Adma Abdelmoneim, Aleksander Fabin, Bohdan Iliuk, Maciej Kaniuk, Fabian Łaskawiec, Gabriel Pandadzidzis, Alan Bełza, Kornel Kumoś.

Klasyfikacja drużynowa:

DZIEWCZĘTA

I miejsce             Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek Śląski                 1138 pkt.            op. Janusz Palimąka

II miejsce            Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski                 968 pkt.               op. Danuta Pogoda

III miejsce           Szkoła Podstawowa Wleń                                           949 pkt.               op. Anna Kulikowska

IV miejsce           Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski                 737 pkt.               op. Grzegorz Połaczewski

V miejsce            Szkoła Podstawowa Pławna                                       669 pkt.               op. Jolanta Śliwińska

CHŁOPCY

I miejsce             Szkoła Podstawowa nr 1 Lwówek  Śląski                               987 pkt.               op. Janusz Palimąka

II miejsce            Szkoła Podstawowa  Wleń                                          890 pkt.               op. Anna Kulikowska

III miejsce           Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski                 865 pkt.               op. Danuta Pogoda

IV miejsce           Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski                 830 pkt.               op. Grzegorz Połaczewski

V miejsce            Szkoła Podstawowa Pławna                                       356 pkt.               op. Jolanta Śliwińska

Najlepsze wyniki:

DZIEWCZĘTA:

I miejsce             Nadia Wziątek                  (SP Wleń)                            299 pkt.

II miejsce Hanna Szawłowska                    (SP 3 Lwówek Śląski)      276 pkt.

III miejsce Klaudia Ranecka                         (SP 1 Lwówek Śląski)      271 pkt.

CHŁOPCY:

I miejsce Adam Abdelmoneim                  (SP 1 Lwówek Śląski)      281 pkt.

II miejsce Szymon Szylar                              (SP 3 Lwówek Śląski)      219 pkt.

III miejsce Olaf Gałucha                                (SP 3 Lwówek Śląski)      214 pkt.

Op. Grzegorz Połaczewski