Zapraszamy do udziału w II LUBOMIERSKIEJ NOCY MUZEÓW i Kuchni Kresowej, która odbędzie się 16 maja 2026 roku
PROGRAM WYDARZENIA:
godz. 15.00 – 22.00 indywidualne zwiedzanie Muzeum Kargula i Pawlaka w Lubomierzu (wstęp wolny)
godz. 15.00 – 20.00 indywidualne zwiedzanie izby tradycji strażackiej w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w OSP KSRG Lubomierz (wstęp wolny)
godz. 17.00 „Opowieści Stołu. Ze Wschodu na Zachód” spotkanie autorskie z Anną Komstą autorką zbioru historii i anegdot okraszonych przepisami kulinarnymi rodzin Kresowiaków, którzy po II wojnie światowej trafili na Dolny Śląsk (Galeria Muzeum Kargula i Pawlaka)
godz. 18.00 „Z Kresami w sercu” spotkanie autorskie z przedstawicielami Stowarzyszenia Głogowska Edukacja Kresowa z Głogowa (Galeria Muzeum Kargula i Pawlaka)
godz. 18.30 wernisaż wystawy „LUBOMIERZ NA TALERZU” autorstwa Marianny Sztymy (Muzeum Kargula i Pawlaka)
godz. 19.30 Lubomierz na dużym ekranie – projekcja filmu „Kocham kino” z 1987 roku nagrywanego w lubomierskich plenerach w reżyserii Piotra Łazarkiewicza (Kino Raj, wstęp wolny)
godz. 20.00 indywidualne zwiedzanie Dolnego Młyna w Wojciechowie (Wojciechów 128, wstęp wolny)
godz. 21.00 „Tajemnice i legendy Zielarni Benedyktynek” (Zielarnia Benedyktynek w Lubomierzu, ul. Plac Kościelny 5, wstęp wolny)
w godz. 15.00 – 20.00 w przypadku sprzyjających warunków pogodowych w ogrodach Muzeum Kargula i Pawlaka będzie można spróbować wyśmienitych dań kuchni Kresowej



