Termin realizacji:

17.11.2022-20.11.2022 warsztaty fotograficzne dla 10 uczestników z Polski i Czech na terenie Powiatu Lwóweckiego

02.12.2022-04.12.2022 warsztaty w mieście Žacléř w Republice Czeskiej.

Warsztaty i plener fotograficzny w Powiecie Lwóweckim

W warsztatach i w plenerze uczestniczyło 10 fotografów amatorów (5 PL i 5 CZ). Warsztaty prowadzone przez doświadczonych fotografów, którzy zorganizowali dla grupy wszystkie niezbędne elementy do przeprowadzenia warsztatów fotograficznych, takie jak: lampy, tła, modeli, stylizacje, makijażystki. Po stronie realizatora warsztatów było określenie koncepcji, prowadzenie wykładów i zajęć z oświetlenia, fotografii architektury i ludzi, edycja i nadzór nad  edycją fotografii uczestników, przygotowanie zdjęć do druku Ponadto organizator warsztatów zadba o znalezienie i przygotowanie miejsc do plenerów fotograficznych. Plener miał na celu wykonanie serii zdjęć przedstawiających budowle historyczne Powiatu Lwóweckiego, takie jak np. zamki, pałace, ruiny dawnych warowni, ratusze, kościoły. Możliwe jest artystyczne podejście do tematu.

Plener fotograficzny w Żaclerzu

W plenerze uczestniczyło 10 fotografów (5 PL i 5 CZ) i miał na celu wykonanie serii zdjęć ukazujących górniczą historię Miasta Żaclerz.

Promocja

Na podstawie zdjęć, uzyskanych z plenerów zostały przygotowane przewodniki z opisanymi historiami związanymi z miejscami przedstawionymi na zdjęciach w języku polskim i czeskim, do tego dołączone mapy z zaznaczonymi miejscami ukazanymi na zdjęciach. Przewodniki te mają zachęcić do zwiedzenia wyjątkowych miejsc, które oprócz wartości historycznej mogą pełnić funkcję plenerów artystycznych i wspierać działania ukierunkowane na stworzenie przestrzeni przyjaznej dla artystów. Ponadto wydrukowanych zostało 16 banerów z wybranymi fotografiami, które powstały w ramach projektu oraz z opisami związanymi z historiami tych miejsc w języku czeskim i polskim i angielskim. Ze względu na technikę druku będą wystawiane całorocznie. Zaplanowano dwie miesięczne wystawy: luty 2023 w Lwówku Śląskim na terenie przylegającym do Starostwa Powiatowego (parking) oraz marzec 2023 w Żaclerzu parking przy urzędzie miasta. Zarówno przewodniki, mapy, jak i banery będą prezentowały informacje o obu partnerach.