Zespół Szkół Ekonomiczno - Technicznych w Rakowicach Wielkich

 

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ekonomiczno Technicznych w Rakowicach Wielkich w roku szkolnym 2017/2018

Liceum ogólnokształcące:
Technikum kształcące w zawodach:
Szkoła branżowa I stopnia kształcąca w zawodach:
 
 
          Z nami ponad przeciętność.

Tak o Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich mówią jej uczniowie. Zespół szkół w Rakowicach to największa szkoła ponadgimnazjalna w powiecie lwóweckim, otwarta na potrzeby uczniów i rozwijająca ich pasje.

Licea ogólnokształcące, technika oraz szkoły zasadnicze oferują ciekawe, nowoczesne i przyszłościowe kierunki kształcenia. Licea kształcące w sprawnościach mundurowych, uznane zostały w 2016 roku przez MON, za najlepsze w Polsce. Liceum psychologiczno-coachingowe zapewni Ci realizację życiowych i zawodowych celów. Technikum: hotelarskie, gastronomiczne samochodowe, architektury krajobrazu, informatyczne, ekonomiczne, logistyczne i mechanizacji rolnictwa wyposażą Cię w wiedzę i umiejętności niezbędne na rynku pracy.

Szkoła dysponuje dużym internatem, z całodobową opieką pedagogiczną i świetnym wyżywieniem, w bardzo atrakcyjnej cenie. Dla Ciebie to też może być drugi dom.

Nasi uczniowie korzystają ze świetnego zaplecza sportowego, dlatego też aktywność fizyczna jest wpisana w codzienne działania naszych uczniów, która dostarcza wielu emocji i wzruszeń. Z sukcesami uczestniczymy w wielu zawodach sportowych.

Realizujemy różne formy zajęć, poprzez które dbamy o zdrowie psychiczne i fizyczne naszej młodzieży. Wiosną i jesienią jeździmy na rowerach, zimą jesteśmy na biegówkach w Jakuszycach, lekcje w-f organizujemy pływając na kajakach i rowerach wodnych.

Działalnością turystyczną obejmujemy wszystkich naszych uczniów. Poprzez aktywność fizyczną, po radość i zdrowie, to od wielu lat nasza dewiza.

W codziennej działalności nie zapominamy o przekazywaniu ważnych wartości wynikających z naszej kultury i historii.

Tereny przyszkolne są bogate w różne obiekty rekreacyjno- sportowe. Służą one uczniom do wypoczynku i aktywności sportowej. Otoczenie szkoły jest pięknym miejscem spędzania czasu wolnego młodzieży.

U nas zdobędziesz europejskie kwalifikacje , m.in. drwala, pilarza, spawacza, operatora koparki, czy wózka widłowego.

Wielu naszych uczniów korzysta z możliwości odbycia u nas kursu nauki jazdy szkolnym samochodem.

Nasi uczniowie uczestniczą w praktykach i stażach zawodowych odbywających się we Francji, w Grecji i Włoszech

U nas uczniowie osiągają sukcesy. Dołącz do naszego zespołu.
 
 
 
         

 

Szczegóły na stronie www.zsetrakowice.pl