Budują mieszkania dla ptaków
 185 budek lęgowych dla ptaków, które zostaną rozwieszone na terenie Nadleśnictwa Lwówek Śląski przygotowują, w ramach zajęć Pracowni Technicznej, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas w Lwówku Śląskim.

Budki typu „Sokołowskiego” wykonują w ramach zajęć Jarosław Sękowski, Jakub Kęszczyk oraz Rafał Babik, przy wsparciu Tadeusza Nowackiego – pracownika warsztatu, pod czujnym okiem terapeuty Piotra Niżnika. Budki powstają w trzech wielkościach, a ich mieszkańcami będą m.in. sikory, wróble, szpaki, kowaliki, kawki, dudki i dzięcioły. Budki zawisną na terenie Nadleśnictwa Lwówek Śląski jeszcze w tym roku i będą czekały na przyszłych lokatorów aż do wiosny.

- Podczas pracy uczymy się posługiwania narzędziami. W pracowni sami wykonaliśmy niezbędne elementy z drewna dostarczonego przez Nadleśnictwo. Praca idzie szybko i sprawnie, a wszystkie budki zrobimy już do końca września – opowiada Jakub Kęszczyk. 

Budki wykonywane są w ramach specjalnego porozumienia pomiędzy warsztatem a Nadleśnictwem Lwówek Śląski. Inicjatywa związana jest z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów 2011.