Sesja Rady Powiatu

Informacja Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska w Powiecie Lwóweckim na tle województwa oraz przygotowanie Zarządu Dróg Powiatowych do okresu zimowego były głównymi tematami Sesji Rady Powiatu Lwóweckiego, która odbyła się 29 listopada 2013 roku w siedzibie Starostwa. Gośćmi specjalnymi Sesji byli Zofia Czernow – Posłanka na Sejm RP oraz Jan Michalski – Senator RP.

Sesję od powitania przybyłych gości rozpoczął Henryk Kulesza – Przewodniczący Rady, a po powitaniu odbyła się cześć Sesji poświecona ochronie środowiska. Prezentację (załączona do artykułu) o stanie środowiska z powiecie lwóweckim przedstawił Jarosław Górniak – przedstawiciel firmy ALBEKO z Opola, zajmującej się opracowywaniem raportów na zlecenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Wynika w z niej, że stan środowiska w powiecie utrzymuje się na dobrym poziomie. W dyskusji Radni zwrócili również uwagę na wciąż nierozwiązany problem śmieci, pomimo wprowadzenia ustawy o utrzymaniu porządku w gminach oraz na coraz bardziej dokuczliwy smog, powstający w wyniku ogrzewania mieszkań w okresie zimowym.

Sporo kontrowersji w trakcie Sesji wywołały oświadczenia trzech członków Komisji Rewizyjnej (Rafała Ślusarza, Franciszka Pawłowicza oraz Romana Kulczyckiego), którzy w trakcie obrad złożyli rezygnację z członkostwa w Komisji. Deklarację mediacji w tej sprawie podjął się przewodniczący Rady.

W trakcie Sesji radni przyjęli zmiany do budżetu na 2013 rok, uchwalili plan pracy Rady na 2014 rok oraz przyjęli zmiany do uchwały w sprawie określenia zadań na które przeznacza się środki PFRON-u w 2013 roku. Radni uchylili również uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego na sfinansowanie deficytu budżetowego. Treści uchwał wraz z uzasadnieniem opublikowane są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem www.bip.powiatlwowecki.pl

Kolejna Sesja odbędzie się pod koniec grudnia 2013 roku. Możliwe jest również zwołanie wcześniej sesji nadzwyczajnej.