Sejmik Młodzieżowy w powiecie lwóweckim
 22 listopada w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim młodzi ludzie z terenu Powiatu Lwóweckiego uczestniczyli w konferencji będącej elementem tworzenia regionalnego mechanizmu rzecznictwa interesów młodzieży na Dolnym Śląsku. Projekt realizowany jest przez stowarzyszenie Semper Avanti na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, a jego efektem będzie powstanie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W spotkaniu, którego gospodarzem był Starosta Lwówecki Józef Stanisław Mrówka, uczestniczyli: Łukasz Osiński – Pełnomocnik Marszałka Województwa Dolnośląskiego ds. Młodzieży, Anna Skocz oraz Anna Paprocka - Koordynatorki projektu ze stowarzyszenia Semper Avanti oraz 20 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Lwóweckiego oraz ZPEW w Lwówku Śląskim.

W trakcie spotkania dyskutowano na temat oczekiwań młodych ludzi oraz możliwości i formy ich udziału w życiu społecznym Powiatu. Ustalono, że jest potrzeba powołania Powiatowej Rady Młodzieży, która wyrażałaby opinię w sprawach istotnych dla młodych ludzi. Wybrano ponadto delegatów Powiatu Lwóweckiego do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Zostali nimi: Maciej Burkot z ZSL-G w Mirsku oraz Igor Karczewski z ZS w Lubomierzu.