Turniej Piłki Ręcznej 2013 – odsłona pierwsza
W dniu 19 października 2013r. miał miejsce pierwszy z sześciu Turniejów Piłki Ręcznej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Lwóweckiego. Zawody rozegrano w hali sportowej OSiR-u przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim. Organizatorami turnieju byli Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Lwówek Śląski, Powiat Lwówecki, Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski, Urząd Gminy i Miasta Lubomierz. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Henryk Kulesza Przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego.

W trakcie Turnieju rozegrano 10 spotkań. W zawodach wzięło udział 57 zawodniczek. Mecze stały na wysokim poziomie, dziewczęta walczyły z zaangażowaniem i do ostatniego sędziowskiego gwizdka.

Bardzo zaciętym spotkaniem był drugi mecz pomiędzy drużynami z SP Mirsk i SP2 z Lwówka Śląskiego. Szybkie akcje zakończone strzałami na bramkę. Przez większą część meczu wynik był otwarty i dopiero w końcówce spotkania SP Mirsk dzięki dobrze zorganizowanej grze obronnej zwyciężyła. Niesamowite było również trzecie spotkanie pomiędzy SP3 Lwówek Śl. i SP Wleń. SP Wleń swoje zwycięstwo w dużej mierze zawdzięczają bramkarce Martynie, która została uznana najlepszą bramkarką turnieju.

Od pierwszego spotkania przewaga w grze SP Mirsk była wyraźna dlatego dużym zaskoczeniem był wynik przedostatniego spotkania SP3 Lwówek Śląski i SP Mirsk. Od samego początku dziewczęta z SP 3 narzuciły swój styl gry i przede wszystkim grały twardo i zdecydowanie w obronie, w efekcie po pierwszej połowie prowadziły już 4:0. Konsekwentna gra w obronie doprowadziła je do końcowego zwycięstwa 5:1.
Zawody sędziował Mieczysław Kubik z Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej we Wrocławiu.

WYNIKI:
  • SP 3 Lwówek Śląski - SP Gryfów Śląski 7 : 0,
  • SP Mirsk - SP 2 Lwówek Śląski 4 : 2,
  • SP 3 Lwówek Śląski - SP Wleń 3 : 5,
  • SP Gryfów Śląski - SP 2 Lwówek Śląski 0 : 6,
  • SP Mirsk - SP Wleń 3 : 1,
  • SP 3 Lwówek Śląski - SP 2 Lwówek Śląski 3 : 5,
  • SP Gryfów Śląski - SP Mirsk 1 : 4,
  • SP 2 Lwówek Śląski - SP Wleń 1 : 4,
  • SP 3 Lwówek Śląski - SP Mirsk 5 : 1,
  • SP Gryfów Śląski - SP Wleń 0 : 0

I miejsce Szkoła Podstawowa Mirsk

II miejsce Szkoła Podstawowa Wleń

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski
V miejsce Szkoła Podstawowa Gryfów Śląski

NAJLEPSZE ZAWODNICZKI

• Bramkarz Taraska Martyna (SP Wleń),
  • Strzelec Wiśniewska Klaudia (SP 2 Lwówek Śląski),
  • Zawodnik Wołoszyn Klaudia (SP 3 Lwówek Śląski).

SKŁADY DRUŻYN

Szkoła Podstawowa Mirsk: Grońska Daria, Makowska Beata, Dziesińska Marika,
Hasiak Wiktoria, Chroł Wiktoria, Jura Wiktoria, Bednarczuk Wiktoria, Machnik
Wiktoria, Thomczik Gabriela, Pelc Weronika, Biernacka Laura.
Opiekun Joanna Plitt.

Szkoła Podstawowa Wleń: Taraska Martyna, Zastawniak Katarzyna, Zastawniak
Wiktoria, Spyrka Sandra, Wesołowska Justyna, Kołodziejewska Oliwia, Skrobuk
Wiktoria, Trałka Sandra, Izworska Martyna, Nowak Julia.
Opiekun Marta Janur.

Szkoła Podstawowa nr 2 Lwówek Śląski: Jezioro Weronika, Tomaszczyk Kamila,
Ostrowska Sandra, Wiśniewska Klaudia, Delinowska Marika, Pawłowicz Aleksandra,
Ziemniak Natalia, Anuszkiewicz Noemi, Piekarz Joanna, Mius Gabriela, Stachowiak
Angelika, Zabiega Wiktoria.
Opiekun Magdalena Pawłowicz.

Szkoła Podstawowa nr 3 Lwówek Śląski: Wołoszyn Julia, Chacuk Natalia, Błaszak
Maja, Bancewicz Agnieszka, Wengorek Laura, Rosochacka Dorota, Chabiniak
Gabriela, Kata Emilia, Nozdryn-Płotnicka Klaudia, Woroniec Martyna, Bancewicz Julia.
Opiekun Stanisław Wachal.

Szkoła Podstawowa Gryfów Śląski: Piwońska Nikola, Sadowska Patrycja, Trubin
Pamela,Jakubowska Zofia, Choińska Emilia, Urdas Kamila, Jaworska Natalia,
Nowak Weronika, Dżamalis Weronika, Żółkiewska-Gawlińska Aleksandra,
Jezierska Martyna, Byczko Daria, Chrupczelska Alicja.
Opiekun Karolina Harmacińska.

Trzy pierwsze drużyny otrzymały oprócz medali i pucharów komplet strojów sportowych. Natomiast wszystkie drużyny otrzymały piłki. Nagrody wręczali Henryk Kulesza, Józef Stanisław Mrówka, Teresa i Stanisław Wachal, Jerzy Pawłusiów, Mariusz Pietruszka w imieniu Prezesa Zarządu Kopalni Gipsu i Anhydrytu „Nowy Ląd” w Niwnicach i Mieczysław Kubik w imieniu Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej we Wrocławiu.

Puchary dla najlepszych zawodników ufundował Wiesław Ziółkowski Burmistrz Gminy i Miasta Lubomierz.

Turniej odbył się pod patronatem Wicemarszałka Dolnośląskiego Radosława Mołonia.

Profesjonalną obsługę zawodów prowadził Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śl.

Nagrody dla zawodników – stroje sportowe, piłki, ufundowali: Jan Michalski Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Zofia Czernow Poseł na Sejm RP, Tadeusz Łozowski Nadleśnictwo Lwówek Śląski, Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej we Wrocławiu, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Stanisław Małek Prezes Zarządu Kopalni Gipsu i Anhydrytu „Nowy Ląd” W Niwnicach, Tadeusz Matusewicz Budowa Maszyn Sp. j., Stanisław Sawczak Hurtownia Spożywczo- Monopolowa w Gryfowie Śląskim, Anna Czepiel Firma Transportowo-Usługowa Płóczki Dolne 56a, Jarosław Bejm Lederzentrum Polska Orłowice 66c, 59-630 Mirsk, Firma Budowlano-Handlowa SZUBUD Szuchart Andrzej , ul. Widokowa 1, 59-600 Lwówek Śląski, Dariusz Szorc Gospodarstwo Rolne w Pławnej, NZOZ LUBOMED s.c. Magdalena i Dariusz Dąbrowscy ul. Gryfiogórska 6, 59-623 Lubomierz, Tomasz Gluza Arkadia BIS oraz Grupa MTG Lwówek Śląski, „Anbud” Zakład budowy dróg i mostów. Twardochleb Anna Kamienna 2, 59-600 Lwówek Śląski, Dariusz Wojciechowski z Gryfowa Śląskiego.

Kolejny Turniej rozegrany zostanie w hali sportowej Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu w dniu 26.10.2013r. Rywalizować będą chłopcy ze szkół podstawowych. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00