Konferencja w ramach V DFDL
W ramach „V Dolnośląskiego Festiwalu Dary Lasu”, w piątek 27 września odbyła się Konferencja popularno – naukowa poświęcona zagadnieniom retencji wodnej w lasach. Uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością leśników z Węgier, na przykładzie jednostki EGERERDO z Egeru, Niemiec, na przykładzie lasów w Lohr am Main oraz Ukrainy, na przykładzie parku narodowego w Rejonie Halickim. Podczas konferencji wygłoszone zostały następujące prezentacje:
  • „Projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej realizowane przez Nadleśnictwa z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu” - Edward Podczaszyński - Naczelnik Wydziału Realizacji Programów Pomocowych RDLP we Wrocławiu,
  • „Zarządzanie Lasami na Węgrzech” - Dr.Jung Laszlo Dyrektor Naczelny Egererdo Ltd,
  • „Zadania Lasów Komunalnych na przykładzie Lasów Lohr am Main” - Bernhard Rückert - Nadleśniczy Lasów Miejskich Miasta Lohr am Main,
  • „Tauron Dystrybucja – zarządzanie wegetacją” - Mirosław Janik - dyrektor Departamentu Majątku Sieciowego.

Konferencję poprowadził Edward Podczaszyński.