Rajd po powiecie lwóweckim
 Po raz trzeci w tym roku Powiat Lwówecki wspólnie ze swoim partnerem - czeskim Miastem Zaclerz był organizatorem imprezy dla miłośników dwóch kółek. Tym razem rajd rowerowy dookoła powiatu lwóweckiego odbył się 14 września 2013 roku i jak zwykle wzięli w nim udział mieszkańcy terenów przygranicznych. Poprzednie imprezy – Otwarcie Sezonu Rowerowego w Zaclerzu odbyło się 11 maja, a rajd Zaclerz – Łupki – 8 czerwca.

Pierwsi uczestnicy zaczęli pojawiać się na parkingu obok siedziby Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim już kilka minut przed 10.00. Każdy z nich otrzymał, pamiątkowy znaczek, przewodnik z mapą trasy oraz niezbędnymi telefonami do ekipy technicznej i medycznej ubezpieczającej uczestników. Nie zawiedli tez przyjaciele z czeskiego Zaclerza, których ponad 10 stawiło się na starcie rajdu. Po krótkim przywitaniu przez Józefa Stanisława Mrówkę – starostę lwóweckiego, który również na rowerze przejechał cała trasę, omówieniu kwestii organizacyjnych i technicznych, ok. godz. 10.30 barwna, spora, bo licząca prawie 70 kolarzy grupa, wyruszyła na trasę rajdu. Kolarze objechali wkoło lwówecki rynek, zatrzymali się na moment przed ratuszem, by zrobić pamiątkowe zdjęcie, po czym wyruszyli dalej w kierunku Niwnic. Zaraz po starcie kolarski peleton podzielił się na mniejsze grupki, które dzielnie pokonywały kolejne odcinki trasy przez Rakowice Wielkie, Włodzice, Ustronie, Zbylutów. Pierwszy postój, gdzie grupa znów połączyła się, odbył się w Bielance. Po uzupełnieniu zapasów wody i pożywieniu się gorącym żurkiem, peleton wyruszył w dalszą drogę, przez Pieszków, Sobotę, Górczycę i Marczów, aż do Łupek.

Na zmęczonych, ale szczęśliwych rowerzystów, którzy pokonali ponad 40 km trasę rajdu „czekał już” przygotowany przez organizatorów obiad. Integracyjne spotkanie dla uczestników rajdu odbyło się w Schronisku Szkolno – Młodzieżowym w Łupkach. Rajd rowerowy był jedną z czterech imprez zorganizowanych przez powiat lwówecki (trzy rajdy i spływ kajakowy). Cykl imprez turystycznych odbył się pod hasłem: „Rowerem, kajakiem z lwóweckim powiatem”. Wśród uczestników, których wzięli udział w co najmniej trzech imprezach rozlosowane zostały nagrody, akcesoria rowerowe. Pozostali otrzymali mapy z trasami rowerowymi w powiecie lwóweckim oraz opaskę odblaskową. O wydarzeniach na trasie polsko – czescy rowerzyści rozmawiali aż do późnego popołudnia. Nie kryli zadowolenia z dobrze zorganizowanej imprezy.

Zachęcamy wszystkich miłośników jazdy na rowerze do samodzielnych wypraw trasami szlakami powiatu lwóweckiego!

Zapraszamy już dziś na rajdy rowerowe organizowane przez powiat lwówecki w przyszłym roku!

Rajd rowerowy zorganizowany został w ramach projektu „Razem po pograniczu polsko - czeskim“ i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Przejazd rowerowy
Pętla Powiatu Lwóweckiego
14 IX 2013
  • Długość trasy 45,7 km,
  • Wysokość startu 213 m n.p.m.,
  • Wysokość mety 249 m n.p.m.,
  • Najwyższy punkt 335 m n.p.m.
  • Najniższy punkt 196 m n.p.m.,
  • Suma wzniesień 345 m,