Izerska Wielka Wyrypa w Lwówku Śląskim
Ogromne puste przestrzenie, na których można usłyszeć swój oddech, malownicza dolina rzeki Bóbr, gdzie czas płynie nieco leniwie, piękne pagórki porośnięte starymi lasami i Góry Izerskie na wyciągnięcie ręki. Tak zapowiada się tegoroczna edycja IV Ekstremalnego Rajdu na Orientację – Izerskiej Wielkiej Wyrypy. Impreza odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia. Bazą wypadową będzie malowniczo położone wśród zielonych wzgórz miasto Lwówek Śląski, słynące w całej Europie z najstarszego i co ciekawe wciąż działającego browaru w Polsce. W tym roku zawodnicy mają do dyspozycji komfortową bazę noclegową dzięki gościnności lwóweckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tegoroczny wybór tras jest duży i każdy może wystartować na dystansie, które najbardziej mu odpowiada. Piechurzy mogą wypróbować swoje siły na 20, 50 lub 100 km. Rowerzyści wystartują na 70 bądź 150 km. Najkrótsze trasy, które wprowadzone zostają od tego roku to ukłon szczególnie w stronę tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rajdzie na orientację po raz pierwszy.

Łagodne pagórki wokół Lwówka Śląskiego mogą okazać się sporą zmyłką dla uczestników. Nie oznaczają bowiem, że będzie łatwo. Budowniczowie tras: Arkadiusz i Kornel Jaskułowie z teamu mod-x.org sprawdzili już wszystkie trasy i zapowiadają, że ta edycja, podobnie jak poprzednie, będzie bez taryf ulgowych.

Zapisy na Izerską Wielką Wyrypę trwają do 11 sierpnia – można się zapisywać poprzez formularz na stronie imprezy http://izerskawyrypa.mcrace.pl/. Warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa w ostatnie dni wakacji. Ze swojej strony zapewniamy dużą dawkę przygody, wiele radości i satysfakcję ze startu – niezależnie od wyniku końcowego.

W imieniu organizatorów zapraszamy!