DE
EN
PL
Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
ul. Szpitalna 4, 59-600 Lwówek Śląski

email: sekretariat@powiatlwowecki.pl
Tel. +48 (0)75 782 36 50         Fax. +48 (0)75 782 36 54
Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 - 16.00
  Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
 Wydział Komunikacji Poniedziałek 8.30 - 15.30
 (obsługa klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

Słowacka artystka wystawia w Gryfowie
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
17 maja w galerii ECKI odbył się wernisaż wystawy słowackiej artystki Barbory Olejnikowej. Była to wspólna inicjatywa Biblioteki Publicznej w Gryfowie Śląskim i Starostwa Powiatowego we Lwówku Śląskim. Barbora pochodzi z Hnusti- słowackiego miasta partnerskiego Powiatu Lwóweckiego. To kolejna już wspólna inicjatywa , która dowodzi , że współpraca partnerska może przyjmować różne oblicza. W ubiegłym roku w Hnusti swoje prace prezentował artysta z terenu powiatu lwóweckiego Jerzy Borowiec.

 

O autorce:

Inżynier Barbora Olejnikova urodziła się w mieście Lucenec na południu Słowacji.
Obecnie mieszka w powiecie Rimavska Sobota. Uczęszczała do artystycznej szkoły podstawowej w klasie sztuka i pianino. Barbora interesowała się sztuką od dzieciństwa. Malowała głównie portrety ludzi. Po artystycznym wstępie do swej przyszłej twórczości, zrobiła przerwę kończąc liceum i Uniwersytet Rolniczy w mieście Nitra.
Do powrotu do malarstwa zainspirowały ją córki 14 letnia Barborka i 6 letnia Ninka. Starsza córka studiuje w konserwatorium tańca- taniec klasyczny i balet.
Barbora Olejnikova dziś studiuje w prywatnym Konserwatorium Muzyki i Dramatu w mieście Hnusta z siedzibą w Koszycach.

Maluje głównie obrazy akrylowe i olejne.

 

Barbora o sobie:
„...Inspiracja do malowania przychodzi głównie w nocy. Wtedy muszę wstać i zrobić szkic żeby nie zapomnieć do rana. Jestem zafascynowana twarzami ludzi. Krajobrazy maluję głównie na zamówienie. Lubię chodzić ulicami swego miasta. Zastanawiam się wtedy, w jaki sposób pewne zaobserwowane sytuacje umieścić na płótnie....”

Wystawa Barbory Olejnikowej będzie czynna do końca maja w Galerii ECKI w Gryfowie Śl.

 

 
Zdjęcia: Paweł Rubaj
 
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional