DE
EN
PL
Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
ul. Szpitalna 4, 59-600 Lwówek Śląski

email: sekretariat@powiatlwowecki.pl
Tel. +48 (0)75 782 36 50         Fax. +48 (0)75 782 36 54
Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 - 16.00
  Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
 Wydział Komunikacji Poniedziałek 8.30 - 15.30
 (obsługa klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

Wizyta delegacji z Miasta Hnusta na Słowacji
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Na zaproszenie starosty lwóweckiego do Powiatu Lwóweckiego przyjechała delegacja ze słowackiego Miasta Hnusta – z którym Powiat Lwówecki współpracuje już od kilku lat.

Głównym punktem wizyty delegacji słowackiej, której przewodził zastępca burmistrza Martin Pliesovsky, był udział w Koncercie Noworocznym, który odbył się tym razem w Sali Miejskiej w Mirsku 26 stycznia br. Świetny występ podczas imprezy zaliczył Peter Brandnanský, który zaprezentował wiązankę ludowych utworów słowackich. Nie tylko brawurowo je zaśpiewał, ale również zagrał na słowackiej ludowej odmianie harmonii. W trakcie Koncertu otwarto również wystawę Barbory Olejníkovej, malarki z Hnusty, która zaprezentowała swoje obrazy gościom Koncertu.
 

W trakcie wizyty nie zabrakło okazji do rozmów na których omówione zostały plany na najbliższe miesiące, związane z rozwijaniem współpracy. Przy okazji przyjazdu Słowacy odwiedzili Europejskie Centrum Kultury w Gryfowie Śląskim, Warsztat Terapii Zajęciowej, Muzeum Browarnictwa oraz ratusz we Lwówku Śląskim. Zwiedzili również Zamek Czocha. Nie zabrakło również wizyty w zaprzyjaźnionym Zespole Szkół Ekonomiczno Technicznych w Rakowicach Wielkich.

W składzie delegacji znaleźli się: Marin Pliesovsky – zastępca burmistrza Hnusty, Barbora Olejníkova, Peter Brandnanský oraz Zoltan Jobik.
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional