Wizyta delegacji z Rejonu Halickiego
Na zaproszenie starosty lwóweckiego do Powiatu Lwóweckiego przyjechała delegacja z Rejonu Halickiego na Ukrainie, z którym powiat podpisał w ubiegłym roku porozumienie o współpracy.

Głównym punktem wizyty delegacji ukraińskiej, której przewodziły Marija Iwaskiw – naczelnik Wydziału Kultury Rejonu Halickiego oraz Nadja Kyceła – sekretarz Rejonu Halickiego, był udział w Koncercie Noworocznym, który odbył się tym razem w Sali Miejskiej w Mirsku 26 stycznia br. Delegacja ukraińska przywiozła ze sobą zespół ludowy „Zabawa”, który zaprezentował wiązankę ukraińskich i halickich pieśni, porywając publiczność zgromadzoną na Koncercie.

W trakcie wizyty nie zabrakło okazji do rozmów na których omówione zostały plany na najbliższe miesiące, związane z rozwijaniem współpracy. Przy okazji przyjazdu goście zwiedzili Zamek Czocha oraz Europejskie Centrum Kultury w Gryfowie Śląskim, Ośrodek Kultury i Sportu we Wleniu i Zaporę Pilchowicką. Nie zabrakło spotkań z ludowymi zespołami z terenu Powiatu Lwóweckiego z Bogdankami z Mirska i Chabrami z Kwieciszowic.

W składzie delegacji ukraińskiej nie zabrakło Ojca Grzegorza, franciszkanina, który na co dzień mieszka w Bołszowcach na Ukrainie, gdzie zajmuję się odbudową Klasztoru Franciszkanów. Ojciec Grzegorz, podobnie jak Martin Plesovsky ze Słowacji i Daniel Le Moullec z Francji, otrzymał tytuł Ambasadora Powiatu Lwóweckiego, który został wręczony w trakcie Koncertu Noworocznego.