Spotkanie Klubu Regionalistów
 W dniu 15 grudnia 2012r. w Bibliotece Pedagogicznej w Lwówku Śląskim miało miejsce piąte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Regionalistów w ramach Lwóweckich Spotkań z Historią. Swój wykład wraz z prezentacją multimedialną przedstawili: Maciej Szczerepa – „Szkice z dziejów pałacu w Skale i okolicy” i Tomasz Szota – „Malarstwo gotyckie w sztuce średniowiecznego Lwówka”. Maciej Szczerepa przybliżył zebranym dzieje niegdyś wspaniałego Pałacu w Skale. Dziś niestety obiekt popadł w prawie całkowitą ruinę. Opowiedział również o skale z medalionem, jej walorach turystycznych i możliwych sposobach zagospodarowania. Natomiast Tomasz Szota przedstawił zebranym mało znane fakty związane twórczością sakralną w kościołach znajdujących się na terenie Powiatu Lwóweckiego. Malowidła ścienne odsłonięte w niedawnym czasie, w niektórych kościołach m.in. franciszkańskim we Lwówku Śląskim, ukazują dzień sądu ostatecznego w jedynym tego rodzaju nawiązaniu do zwyczajów mieszkańców średniowiecznego Lwówka. Na koniec spotkania Robert Zawadzki dokonał odsłonięcia swojej wystawy fotograficznej z podróży po dalekim wschodzie, opowiedział o przeżytych przygodach i spotkanych ludziach.