Dziewczęta z Ukrainy wygrały turniej
 Trwają rozmowy na temat nawiązania współpracy pomiędzy Powiatem Lwóweckim a Rejonem Gródeckim na Ukrainie. Pierwsze spotkanie przedstawicieli obu samorządów odbyło się podczas IV Dolnośląskiego Festiwalu Dary Lasu we wrześniu 2012 roku. Jednym z efektów przeprowadzonych wówczas rozmów, było zaproszenie drużyny dziewcząt z jednej ze szkół Rejonu Gródeckiego na II Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Lwóweckiego, którego trzecia odsłona odbyła się 10 listopada we Wleniu.

Do Powiatu Lwóweckiego przyjechała drużyna dziewcząt ze szkoły w Lubienu Wielkim wraz z opiekunem Viktorem Farynyakiem. Dziewczęta, trochę młodsze od swoich polskich konkurentek, okazały się prawdziwymi mistrzyniami i w pięknym stylu wygrały cały Turniej pokonując drużyny gimnazjów z Gryfowa Śląskiego, Lubomierza, Lwówka, Mirska i Wlenia.

W trakcie wizyty, oprócz udziału w turnieju, ukraińska drużyna wzięła udział w obchodach Święta Niepodległości oraz zwiedziła atrakcje powiatu lwóweckiego i okolic.