Turniej Piłki Ręcznej - odsłona pierwsza
 W dniu 20 października 2012r. miał miejsce pierwszy z sześciu Turniejów Piłki Ręcznej o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Lwóweckiego. Zawody rozegrano w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Henryk Kulesza Przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego, który powitał zespoły dziewcząt ze szkół podstawowych z Gryfowa Śląskiego – wystąpiły 2 drużyny, Lwówka Śląskiego i Mirska oraz zaproszonych gości Józefa Mówkę Starostę Lwóweckiego, Olgierda Poniźnika Burmistrza Gminy i Miasta Gryfów Śląski, Małgorzatę Szczepańską, Jolantę Dudzik i Daniela Koko - radnych powiatowych. Na Turniej przybyli również byli zawodnicy Klubu „Gryfex” Gryfów Śląski – Jerzy Ronij, Kazimierz Luchowski, Waldemar Marzec i Czesław Głos, sponsorzy oraz miłośnicy piłki ręcznej.

W trakcie Turnieju rozegrano 6 spotkań.
  • I miejsce: drużyna 1 Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim;
  • II miejsce: drużyna Szkoły Podstawowej nr 3 w Lwówku Śląskim;
  • III miejsce: drużyna Szkoły Podstawowej w Mirsku;
  • IV miejsce Szkoła Podstawowa Gryfów Śląski (2).

Najlepsza bramkarka: Julia Jaśkiewicz (SP 3 Lwówek Śląski)
Najlepsza strzelczyni: Julia Marecka (SP 3 Lwówek Śląski)
Najlepsza zawodniczka: Klaudia Piekarz (SP Mirsk)

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców jak i najlepszych zawodników – stroje sportowe, piłki ufundowali Sylwia i Ireneusz Krasuccy, Stanisław Sawczak i Małgorzata Szczepańska. Ponadto sponsorami zawodów byli Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej we Wrocławiu, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Profesjonalną obsługę zawodów prowadził Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śl.
Kolejny Turniej rozegrany zostanie również w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gryfowie Śląskim w dniu 27.10.2012r. Rywalizować będą chłopcy ze szkół podstawowych. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00

Dziękujemy za pomoc przedsiębiorcom z terenu powiatu lwóweckiego, dzięki którym w każdym z turniejów drużyny otrzymują sprzęt sportowy. Tegoroczny turniej wsparli: ART Płakowice Sp. z o.o. w Lwówku Śląskim, Bank Spółdzielczy Oddział w Lwówku Śląskim, Tadeusz Matusewicz Budowa Maszyn Sp.j. z Gryfowa Śląskiego, FF Polmex Sp.z o.o. z Proszówki, Gospodarstwo Rolne ROL-BY Stanisława Mikulicza z Bystrzycy, Nadleśnictwo Lwówek Śląski, Kopalnia Gipsu i Anhydrytu „Nowy Ląd” Sp. z o.o. w Niwnicach, Hurtownia Spożywczo – Monopolowa Stanisława Sawczaka z Gryfowa Śląskiego, Arkadia BIS oraz Grupa MTG z Lwówka Śląskiego, Firma Cateringowa oraz Zakład Piekarniczo - Cukierniczy "KRASUCKI" Sp. z o.o. z Gryfowa Śląskiego.