„Poznaliśmy się”
„Let’s get to know each other” („Poznajmy się”) to tytuł projektu i jednocześnie jakże prawdziwe hasło Międzynarodowego Spotkania Młodzieży, które odbyło się w dniach 24-29 czerwca 2012 roku w Rakowicach Wielkich. W spotkaniu udział wzięła młodzież z czeskiego Zaclerza, słowackiej Hnusty oraz polskiego Gryfowa Śląskiego. Cztery dni wspólnej integracji sprawiły, że na zakończenie żadna z grup nie chciała opuścić Rakowic Wielkich, popłynęło wiele łez, a każdy obiecał sobie że to nie ostatnie spotkanie w tym gronie, a dzięki telefonom i portalom społecznościowym wzajemne kontakty są i będą podtrzymywane przez następne lata.

Wspólne lepienie pierogów, zespołowa praca w czterech grupach („Pink Panters”, „Dude Killers”, „Dream Team” i „Untitled”), czy też rozgrywki baseballa, to tylko niektóre z zajęć, które odbyły się w ramach spotkania. Cztery dni wypełnione wspólną pracą, ale też i zabawą, w trakcie których młodzież w ramach narodowych dni, (polski, węgierski, czeski i słowacki), poznawała kulturę, historię, zwyczaje, kuchnię i język swoich przyjaciół.

Projekt „Let’s get to know each other”, (Poznajmy się), jest współfinansowany przez Fundusz Wyszehradzki. Biorą w nim udział Powiat Lwówecki, wspólnie z czeskim Zaclerzem, słowacką Hnustą oraz węgierskim Kozardem.