DE
EN
PL
Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
ul. Szpitalna 4, 59-600 Lwówek Śląski

email: sekretariat@powiatlwowecki.pl
Tel. +48 (0)75 782 36 50         Fax. +48 (0)75 782 36 54
Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 - 16.00
  Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
 Wydział Komunikacji Poniedziałek 8.30 - 15.30
 (obsługa klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

Relacja z Turnieju
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Ponad 100 zawodników wzięło udział w II Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lwóweckiego, który odbył się w dniach 1-3 czerwca br. Na zaproszenie władz Powiatu Lwóweckiego do turnieju zgłosiły się 2 drużyny z Ukrainy - z Halicza i Stryja, drużyna z zaprzyjaźnionego Surzur z Francji, drużyna z Mlady Bolesłav z Czech – ubiegłoroczny zwycięzca, oraz trzy drużyny, wyłonione w rozegranych tydzień wcześniej eliminacjach, reprezentujące Powiat Lwówecki – Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich, Państwowa Straż Pożarna z Lwówka Śląskiego oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Gryfowa Śląskiego.Wśród zaproszonych gości z zagranicy na Turniej przyjechali: Irena Chernega i Włodomyr Brodowych – wicestarostowie Rejonu Halickiego, Daniel Le Moullec oraz Jean – Marc Orsay z Surzur, Orest Metsyk ze Stryja, Petr Dostal z Mlady Boleslav. Turniej był również okazją do uroczystego otwarcia Orlika w Rakowicach Wielkich, którego budowa rozpoczęła się jeszcze w 2011 roku.

To trzeci kompleks boisk sportowych wybudowanych przez Powiat Lwówecki w ciągu ostatnich 2 lat. Kilka dni wcześniej miało miejsce uroczyste otwarcie boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, a w 2010 roku zakończyła się budowa Orlika przy Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim. W otwarciu Orlika udział wzięli senator RP Jan Michalski, marszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak, którzy przywieźli ze sobą sportowe upominki, nie zabrakło również przedstawiciela dolnośląskiego kuratorium oświaty oraz kierowników i dyrektorów powiatowych instytucji.

Drużyny biorące udział w Turnieju zostały podzielone na dwie grupy, 1 czerwca rozegrały między sobą mecze na Orliku w Rakowicach Wielkich oraz na Orliku przy Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim. Następny dzień był dniem bez rozgrywek sportowych, a zaproszeni goście wzięli udział w wycieczce, podczas której zwiedzili Zaporę Pilchowicką oraz obejrzeli dwa odcinki specjalne Rajdu Karkonoskiego, których trasa przebiegała przez Pilchowice.Wreszcie 3 czerwca odbyła się najważniejsza część turnieju, na Orliku w Rakowicach - rozegrano mecz finałowy, mecz o 3 miejsce oraz specjalne spotkanie pomiędzy przedstawicielami Powiatu Lwóweckiego oraz drużyny złożonej z gości z zagranicy. Zwycięzcą Turnieju został drużyna z Halicza, która nie dała szans w meczu finałowym strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim.
 
Tabela gr. A
 
 1. Halicz - Ukraina,
 2. ZSOiZ Gryfów Śląski,
 3. Mlada Boleslaw - Czechy,
 4. ZSE-T Rakowice Wielkie.   
Tabela gr. B
 1. PSP Lwówek Śląski,
 2. Stryj - Ukraina,
 3. Surzur - Francja.

Półfinał A

Halicz Ukraina – Stryj Ukraina 10 : 0
 

Półfinał B

PSP Lwówek Śląski – ZSOiZ Gryfów Śląski 9 : 0


MECZ O III MIEJSCE


ZSOiZ Gryfów Śląski – Stryj Ukraina 2 : 2 k ( 3:4 )


MECZ O I MIEJSCE

PSP Lwówek Śląski – Halicz Ukraina 3 : 6KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU

 1. Halicz - Ukraina,
 2. PSP Lwówek Śląski,
 3. Stryj – Ukraina,
 4. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim,
 5. Mlada Boleslaw - Czechy,
 6. Surzur - Francja,
 7. Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich.Zespoły, które zajęły miejsca 1-3 otrzymały puchary pamiątkowe i medale, pozostałe zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wręczono również 3 nagrody indywidualne. Królem strzelców został zawodnik z PSP w Lwówku Śląskim, najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik z ZSOiZ w Gryfowie Śląskim a najwartościowszym zawodnikiem turnieju zawodnik z Halicza.

Kolejny Międzynarodowy Turniej już za rok…

Galeria zdjęć

Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional