DE
EN
PL
Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
ul. Szpitalna 4, 59-600 Lwówek Śląski

email: sekretariat@powiatlwowecki.pl
Tel. +48 (0)75 782 36 50         Fax. +48 (0)75 782 36 54
Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 - 16.00
  Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
 Wydział Komunikacji Poniedziałek 8.30 - 15.30
 (obsługa klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

Podarunki z Saksonii dla ZPE-W w Lwówku Śląskim
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
Stało się już prawie dziesięcioletnią tradycją, że wierni niewielkiej parafii rzymsko-katolickiej św. Marcina w Nebelschütz koło Kamenz (Saksonia) w święto swojego patrona zbierają dary na bożonarodzeniowe paczki dla polskich dzieci. W ich przeka-zywaniu adresatom pośredniczy Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samo-rządu Terytorialnego „Pogranicze” w Lubaniu. 18 listopada podarunki z Saksonii trafiły do Lwówka Śląskiego.
 
Co roku „Pogranicze” typuje placówkę (domy dziecka, MOPS-y, domy samotnych matek itp.) kolejno w jednym z czterech przygranicznych powiatów Dolnego Śląska. W tym roku kolej przypadła na powiat lwówecki a w nim na Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych we Lwówku Śląskim. Warto podkreślić wielkie zaangażowanie w akcję (także przy załadun-ku) proboszcza parafii św. Marcina w Nebelschütz, ks. Benna Jakubascha oraz, współpracują-cego blisko z „Pograniczem”, Thaddäusa Ziescha ze stowarzyszenia Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen (CSB) w Miltitz.
 

W Płakowicach lubańscy „pełnomocnicy” św. Mikołaja – przedstawiciele „Pogranicza” Zdzisław Bykowski i Andrzej Raab - usłyszeli z ust dyrektor placówki, pani Ali Janz, wiele serdecznych słów podziękowań. A do Lubania zabrali listy z podziękowaniami oraz wykona-ne przez podopiecznych Zespołu świąteczne ozdoby na wigilijne stoły dla parafian z Nebels-chütz, przedstawicieli CSB w Miltitz oraz „Pogranicza”.
                                                                   
                                                                     Tekst: Zdzisław Bykowski
                                                Fot. Archiwum Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”

 
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional