Turniej piłki ręcznej - relacja
W dniu 5 listopada 2011r. miał miejsce pierwszy z czterech turniejów w piłce ręcznej o Puchar przewodniczącego Rady Powiatu Lwóweckiego. Zawody rozegrano w nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Mirsku.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Pan Henryk Kulesza Przewodnicy Rady Powiatu Lwóweckiego, powitał zespoły dziewcząt z Gimnazjum w Mirsku z opiekunem Panią Iloną Radowicz, z Gimnazjum w Lwówku Śląskim z opiekunem Panią Grażyną Rutą, z Gimnazjum w Lubomierzu z opiekunem Panią Grażyną Kunysz i z Gimnazjum w Gryfowie Śląskim z opiekunem Panem Krzysztofem Złocikiem. Następnie Pan Przewodnicy powitał zaproszonych gości Pana Józefa Mówkę Starostę Lwóweckiego, Pana Andrzeja Jasińskiego Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk, Panią Elżbietę Okulowską dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mirsku i zarazem gospodarza turnieju, Panią Iwonę Wasilewską radną Rady Powiatu Lwóweckiego, Panią Małgorzatę Szczepańską radną rady Powiatu Lwóweckiego i członka Zarządu Powiatu, Panią Beatę Wasilewską Przewodniczącą Powiatowego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Pana Mieczysława Kubika członka Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej, który również był sędzią turnieju oraz wszystkich widzów miłośników piłki ręcznej.

W trakcie Turnieju rozegrano 6 spotkań, i jak podkreślił Pan Mieczysław Kubik wszystkie stały na wysokim poziomie sportowym i były bardzo emocjonujące . Dziewczęta pokazały wolę walki, zaciętość i ambicję. Zwłaszcza ostanie spotkanie pomiędzy Gimnazjum w Lwówku Śląskim a Gimnazjum w Gryfowie Śl. obfitowało w niespodziewane zwroty akcji i dramaturgię. Stawką było zwycięstwo w całym turnieju.

Wyniki:
ILOŚĆ STARTUJĄCYCH: 49 uczniów
  • Gimnazjum Mirsk - Gimnazjum Lwówek Śl. 7 : 11 ( 5 : 3 )
  • Gimnazjum Gryfów Śl. - Gimnazjum Lubomierz 7 : 3 ( 3 : 3 )
  • Gimnazjum Mirsk - Gimnazjum Gryfów Śl. 5 : 4 ( 4 : 2 )
  • Gimnazjum Lwówek Śl. - Gimnazjum Lubomierz 10 : 1 ( 8 : 0 )
  • Gimnazjum Mirsk - Gimnazjum Lubomierz 7 : 1 ( 2 : 0 )
  • Gimnazjum Lwówek Śl. - Gimnazjum Gryfów Śl. 3 : 3 ( 1 : 1 )
Ostatecznie I zajęła drużyna Gimnazjum w Lwówku Śląskim, II miejsce i puchar Prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki ręcznej drużyna Gimnazjum w Mirsku, III miejsce drużyna Gimnazjum Gryfowa Śl. IV drużyna Gimnazjum z Lubomierza. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Klaudię Malarską z Lwówku Śląskim, za najlepszą bramkarkę uznano Magdalenę Kostrzewę z Gryfowa Śląskiego. Natomiast tytuł króla strzelców zdobyła Paula Kotowicz z Lwówka Śl. Nagrody dla najlepszych zawodników ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Mirsk.

Na zakończenie turnieju Pan Henryk Kulesza serdecznie podziękował Pani Elżbiecie Okulowskiej i wszystkim pracownikom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego za tak serdeczną gościnę oraz Pani Iwonie Wasilewskiej za przygotowanie smacznego poczęstunku dla naszych młodych zawodniczek. Panu Mieczysławowi Kubikowi i Panu Grzegorzowi Połaczewskiemu Prezesowi Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lwówku Śl. za profesjonalną obsługę zawodów.

Ponadto Pan Jerzy Horbacz Piekarnia Cukiernia M&J Horbacz ul. Kolejowa 4 w Gryfowie Śląskim przekazał 150 szt. własnych wypieków na rzecz uczestników Turnieju a Pani Beata Wasilewska ufundowała kosz słodyczy.

Kolejny Turniej rozegrany zostanie w hali sportowej przy Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu w dniu 12.11.2011r. Rywalizować będą chłopcy ze szkół gimnazjalnych. Organizatorzy serdecznie zapraszają. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00