Zaplanuj swoją przyszłość – ABC domowych finansów
Planowanie domowego budżetu, abc domowej księgowości, sposoby oszczędzania pieniędzy, oszczędzanie „z głową” czy kontrolowanie wydatków, to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas Konferencji „Zaplanuj swoją przyszłość – program edukacji finansowej”, będącej częścią ogólnopolskiego programu realizowanego przez Narodowy Bank Polski oraz Fundację Wspomagania Wsi.

Celem programu jest nauka racjonalnego dysponowania pieniędzmi, dzięki czemu zmienia się postawa osób o niskich dochodach, na taką, która pozwala przywrócić wiarę w możliwość wpływu na swój własny los. Edukacja finansowa jest kluczem do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu oraz do udziału obywateli w życiu każdej społeczności.

Konferencja, która odbyła się 27 kwietnia br. w Sali Konferencyjnej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim została zorganizowana dzięki zaangażowaniu starosty lwóweckiego Józefa Stanisława Mrówki oraz Krystyny Piotrowicz- prezesa Powiatowego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych w Lwówku Śląskim.

Pliki powiązane z artykułem:
ABC - finansów osobistych.pdf (931)