68 ROK SZKOLNY W GRYFOWSKIM ZSOiZ ROZPOCZĘTY…
02.09. 2019r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gryfowie Śląskim miała miejsce uroczysta inauguracja kolejnego już, bo 68 roku szkolnego. W podniosłej atmosferze, w auli szkolnej zebrali zaproszeni goście, uczniowie wraz z towarzyszącymi im rodzicami, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni naszej placówki edukacyjnej. Szczególnie ważny był to moment dla pierwszoklasistów, absolwentów 8 klas szkół podstawowych i gimnazjalistów, przede wszystkim z terenu powiatów lwóweckiego i lubańskiego.

W nowym roku szkolnym 2019/2020 będą oni uczęszczać do 6- ciu nowo utworzonych klas:
• Io - Liceum Ogólnokształcące,
• ITip - Technikum w zawodzie technik informatyk - uczniowie po szkole podstawowej,
• ITi - Technikum w zawodzie technik informatyk - uczniowie po gimnazjum, • ITL - Technikum w zawodzie technik leśnik - uczniowie po gimnazjum,
• I a Szkoła Branżowa – uczniowie po gimnazjum,
• I b Szkoła Branżowa - uczniowie po szkole podstawowej.

W imieniu władz samorządowych głos zabrała pani Małgorzata Szczepańska – przewodnicząca Rady Powiatu Lwóweckiego, będąca zarazem nauczycielem języka polskiego i języka niemieckiego w gryfowskim ZSOiZ. Pani Dyrektor Małgorzata Wiśniewska życzyła wszystkim uczniom, a szczególnie nowo przyjętym, sukcesów w nowym roku szkolnym, a także zaprezentowała wicedyrektora szkoły - panią Katarzynę Bronowicką, jak również wychowawców wszystkich klas.

W trakcie uroczystości nauczyciel historii Mieczysław Gnach nawiązał w krótkim wystąpieniu do wydarzeń związanych z 80- tą rocznicą agresji III Rzeszy na Polskę - 01.09.1939 roku.

Dzień później 03.09.2019r. cała społeczność szkolna, wraz z pocztem sztandarowym, udała się na gryfowski Rynek. Tam, przed tablicą wmurowaną w ścianę ratusza, a upamiętniającą ofiary Polaków w walce o wolność i niepodległe państwo, nastąpiło złożenie symbolicznej wiązanki kwiatów. Dopełnieniem tej skromnej uroczystości było krótkie wystąpienie Mieczysława Gnacha, który przedstawił uczniom potrzebę nieustannej troski o pokój, co ma być gwarancją ich spokojnego i radosnego życia.