Duma i satysfakcja ze służby Ojczyźnie. Trwa nabór do służby w Straży Granicznej
Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim wznowił możliwość składania podań przez kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby przygotowawczej w Straży Granicznej. Służba w straży granicznej cieszy się dużym zainteresowaniem, zapewnia stabilne zatrudnienie, różnorodny zespół, szeroką specyfikę zadań, rozwój zawodowy oraz dumę i satysfakcję ze służby Ojczyźnie.
Osoba, która pragnie wstąpić w szeregii funkcjonariuszy straży granicznej musi b yć obywatelem polskim, nie może być karana, mieć co najmniej średnie wykształcenie. Ważne, aby była gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie i posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby.
Po pozytywnie zakończonej procedurze kwalifikacyjnej (m.in. rozmowa kwalifikacyjna, testy psychologiczne, badanie wariografem, testy z wiedzy ogólnej i sprawności fizycznej) nowy szeregowy w jednym z osrodków szkolenia straży granicznej odbywa szkolenie podstawowe i szkolenie podoficerskie. Nowi funkcjonariusze po ukończeniu szkolenia mogą liczyć na wynagrodzenie 3 200 zł brutto. W 2020 roku planowana jest podwyżka w wysokosci 500 zł brutto. Niewątpliwym atutem dla funkcjonariusz jest nabycie praw emerytalnych po 25 latach służby.
Szczegółowe informacje dotyczace naboru znajdują się na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl, a także w Placówce SG w Zgorzelcu pod numerem tel. 75 779 7261.