DE
EN
PL
Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
ul. Szpitalna 4, 59-600 Lwówek Śląski

email: sekretariat@powiatlwowecki.pl
Tel. +48 (0)75 782 36 50         Fax. +48 (0)75 782 36 54
Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 - 16.00
  Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
 Wydział Komunikacji Poniedziałek 8.30 - 15.30
 (obsługa klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKOATLETYCZNYCH IGRZYSKACH DZIECI
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16

Dnia 14 maja 2019 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznych Igrzyskach Dzieci wśród dziewcząt i chłopców (klasy IV-VI SP).

Organizatorem zawodów był PSZS w Lwówku Śląskim, SP 1 Lwówek Śląski, SP 2 Lwówek Śląski. Impreza sportowa finansowana ze środków dotacji Gminy i Miasta Lwówek Śląski oraz Powiatu Lwóweckiego.

Do zawodów zgłosiło się większość szkół z naszego Powiatu, a dzieci rywalizowały w takich konkurencjach jak: bieg 60m, 300m, 600m, 1000m, sztafeta 4x100m, sztafeta szwedzka, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą.

W zawodach wystartowało około 180 zawodniczek oraz zawodników. Zawody sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół Powiatu Lwóweckiego. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli za pomoc oraz gratulacje dla wszystkich startujących zawodniczek i zawodników.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji awansowali bezpośrednio do finału dolnośląskiego, który odbędzie się na początku czerwca we Wrocławiu
.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA SZKÓŁ:

 Dziewczęta                          

            

 I miejsce                            SP 2 Lwówek Śląski             103 pkt.              

II miejsce                            SP Wleń                67 pkt.

III miejsce                          SP 1 Gryfów Śląski            44 pkt. 

IV miejsce                          SP Masters Academy Lwówek Śl.         33 pkt.

V miejsce                           SP Mirsk          15 pkt. 

VI miejsce                          SP 3 Lwówek Śląski        13 pkt.

VII miejsce                         SP Rębiszów               11  pkt.

VIII miejsce                       SP Płóczki Górne             8 pkt.

IX miejsce                          SP Lubomierz            7 pkt.

X miejsce                            SP Niwnice             7 pkt.

XI miejsce                          SP Giebułtów           4 pkt.

XII miejsce                         SP Krobica               3 pkt.

 

Chłopcy

 

I miejsce                             SP 2 Lwówek Śląski        161 pkt.

II miejsce                            SP Mirsk       51 pkt.

III miejsce                          SP 1 Gryfów Śląski          44 pkt.

IV miejsce                          SP Wleń         41 pkt.

V miejsce                           SP Płóczki Górne        27 pkt.

VI miejsce                          SP Masters Academy Lwówek Śl.        24 pkt.

VII miejsce                         SP Rębiszów         23 pkt.

VIII miejsce                       SP  Giebułtów       10 pkt.

IX miejsce                          SP Lubomierz        10 pkt.

X miejsce                            SP 3 Lwówek Śląski       8 pkt.

XI miejsce                          SP Niwnice     5 pkt.

XII miejsce                         SP Krobica      4 pkt.

 

 

 

BIEG 60m DZIEWCZĄT

 

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Gogola

Weronika

SP 2 Lwówek Śl.

8,94

2

Leśniak

Wiktoria

SP Wleń

9,15

3

Łukasik

Aleksandra

SP Wleń

9,22

 

BIEG 60m CHŁOPCÓW

 

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Jezierski

Tymoteusz

SP 1 Gryfów Śl.

7,71

2

Suski

Dominik

SP 2 Lwówek Śl.

8,1

3

Pawliszak

Miłosz

SP 1 Gryfów Śl.

8,48

 

BIEG 300m DZIEWCZĄT

 

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Frontczak

Wiktoria

SP Wleń

54,70

2

Kotela

Jagoda

SP Rębiszów

56,80

3

Nowakowska

Wiktoria

SP 1 Gryfów Śl.

57,40

 

BIEG 300m CHŁOPCÓW

 

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Makowski

Szymon

SP Mirsk

52,10

2

Skoropat

Sergey

SP Mirsk

53,60

3

Burdukiewicz

Hubert

SP 2 Lwówek Śl.

54,10

 

BIEG 600m DZIEWCZĄT

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Ferensowicz

Maja

SP 1 Gryfów Śl.

2,00,44

2

Pyka

Karolina

SP Lubomierz

2,10,31

3

Zubacz

Magdalena

SP Masters Academy L-K Śl.

2,11,67

 

 

BIEG 1000m CHŁOPCÓW

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Polarczyk

Bartosz

SP 2 Lwówek Śl.

3,16,85

2

Szwałko

Jakub

SP Mirsk

3,43,51

3

Magierowski

Marek

SP Lubomierz

3,47,41

 

PCHNIĘCIE KULĄ 3kg DZIEWCZĄT

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Koperna

Dominika

SP 3 Lwówek Śl.

9,35

2

Kowalska

Maja

SP 2 Lwówek Śl.

7,58

3

Sowa

Antonina

SP Masters Academy L-K Śl.

4,68

 

PCHNIĘCIE KULĄ 4kg CHŁOPCÓW

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Mazaraki

Kajetan

SP Płóczki Górne

8,23

2

Bagiński

Filip

SP Giebułtów

7,34

3

Cymon

Alan

SP 2 Lwówek Śl.

6,58

 

SKOK W DAL DZIEWCZĄT

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Kopeć

Eliza

SP 2 Lwówek Śl.

3,90

2

Taraska

Kornelia

SP Wleń

3,88

3

Gogola

Wiktoria

SP 2 Lwówek Śl.

3,86

 

SKOK W DAL CHŁOPCÓW

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Herba

Norbert

SP 2 Lwówek Śl.

4,82

2

Bagiński

Tomasz

SP 2 Lwówek Śl.

4,15

3

Zając

Mateusz

SP Wleń

4,15

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ DZIEWCZĄT

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Morman

Dorota

SP Wleń

30,40

2

Rapir

Oliwia

SP 2 Lwówek Śl.

29,80

3

Drużga

Marcelina

SP Masters Academy L-K Śl.

28,00

 

RZUT PIŁECZKĄ PALANTOWĄ CHŁOPCÓW

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Ziółkowski

Bartosz

SP Wleń

53,50

2

Bogdanowicz

Marcel

SP Rębiszów

46,40

3

Kufel

Dominik

SP 2 Lwówek Śl.

44,60

 

SKOK WZWYŻ DZIEWCZĄT

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Zimmer

Lena

SP 2 Lwówek  Śl.

130

2

Staszkowian

Oliwia

SP 2 Lwówek Śl.

115

 

SKOK WZWYŻ CHŁOPCÓW

MIEJSCE

NAZWISKO

IMIĘ

SZKOŁA

WYNIK

1

Listwan

Miłosz

SP 1 Gryfów Śl.

130

2

Wojtasik

Dominik

SP Płóczki Górne

130

3

Gryczon

Marcin

SP 2 Lwówek Śl.

130

 

Sztafeta 4x100m dziewcząt

I miejsce             SP 2 Lwówek Śląski                                       1:01,24                                               

II miejsce            SP 1 Gryfów śląski                                         1:09,36                                               

 

Sztafeta 4x100m chłopców

I miejsce           SP 2 Lwówek Śląski       57,11                                                   

II miejsce            SP 1 Gryfów Śląski        1:03,03                                               

III miejsce          SP Mirsk                           1:07,36                                               

IV miejsce          SP Wleń                            1:10,44                                               

 

Sztafeta Szwedzka dziewcząt

I miejsce
S
P Wleń                                                                                                                           

 

Sztafeta Szwedzka chłopców

I miejsce   SP 2 Lwówek Śląski      2:59,99                                               

II miejsce  SP Rębiszów                    3:14,76                                               

III miejsce    SP Wleń                    3:30,49                                               

                                                              

Opracował

Grzegorz Połaczewski

Galerie powiązane z artykułem:
Turystyka
 

 


Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional