Wyróżnienie Ministra dla Księdza Dziekana

Na wniosek Zarządu Powiatu Lwóweckiego zgłoszono kandydaturę ks. dr Krzysztofa Kiełbowicza – Proboszcza Parafii pw. WNMP w Lwówku Śląskim, dziekana dekanatu Lwówek Śląski do tegorocznej nagrody Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej.

Księdzu Dziekanowi zostało przyznane wyróżnienie za, jak czytamy w uzasadnieniu, wspieranie inicjatyw samorządu powiatowego w tym wkład w powstanie pierwszego w powiecie lwóweckim Warsztatu Terapii Zajęciowej, działania na rzecz dzieci i młodzieży, promocję rodzicielstwa zastępczego, podejmowanie działań charytatywnych i dobroczynnych.

W tym roku zgłoszono ogółem 142 wnioski o nagrody za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w tym 69 wniosków o przyznanie nagrody w kategorii indywidualnej i 73 wnioski w kategorii zespołowej.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznał 13 nagród pieniężnych oraz 10 wyróżnień w formie listów gratulacyjnych.

I w tym wąskim gronie znalazł się nasz Ksiądz Dziekan! Gratulujemy i cieszymy się, że dzięki naszemu zgłoszeniu działalność Księdza Dziekana została doceniona!!