Gala Laureatów 2010
  Najzdolniejsi uczniowie ze szkół powiatu lwóweckiego spotkali się na Gali Laureatów 2010 – uroczystości rozdania nagród za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2009/2010. Była to również okazja do złożenia podziękowań rodzicom oraz nauczycielom, którzy pomagali w ciężkiej pracy swoim podopiecznym.
    „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje” pod takim hasłem 20 października 2010 roku w Pałacu „Brunów”, odbyła się uroczystość, podczas której wręczono brylantowe, złote i srebrne księgi oraz pamiątkowe statuetki i puchary.
  Uroczystość zgromadziła najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lwóweckiego, wielu rodziców oraz zaproszonych gości. Nagrody indywidualne i zespołowe, w postaci brylantowych, złotych i srebrnych ksiąg, a także statuetek i pucharów, przyznano uczniom szkół z terenu powiatu lwóweckiego za osiągnięcia w nauce i sporcie.
    Po 12 nagród przyznano Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim oraz Zespołowi Szkół Licealno – Gimnazjalnych w Mirsku, 11 nagród odebrali uczniowie Szkoły Podstawowej z Gryfowa Śląskiego, 10 nagród przyznano Zespołowi Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, 9 nagród otrzymało Gimnazjum w Gryfowie Śląskim, 6 Zespół Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach Wielkich, po 5 Szkoła Podstawowa nr 2 z Lwówka Śląskiego oraz Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych z Lwówka Śląskiego, 4 nagrody Szkoła Podstawowa nr 3 z Lwówka Śląskiego, 3 nagrody Szkoła Podstawowa z Niwnic, po dwie Zespół Szkół z Wlenia oraz Prywatne Gimnazjum w Lwówku Śląskim, po jednej Szkoła Podstawowa z Giebułtowa, Szkoła Podstawowa z Pławnej, Zespół Szkolno – Przedszkolny z Mirska oraz Niepubliczne Gimnazjum w Lwówku Śląskim.
  Nagrody wręczali m.in. starosta Artur Zych oraz Halina Braun – dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji. Łącznie rozdano ponad 90 nagród i wyróżnień.
   W czasie uroczystości wręczono wręczone zostały również stypendia Starosty Lwóweckiego za rok szkolny 2009/2010. Stypendia Starosty otrzymało 7 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lwóweckiego. Wśród nich znaleźli się: Dawid Cekus z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, Krzysztof Aleksandrowicz i Łukasz Koziński z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim, Katarzyna Kocaj i Szymon Łukaszewicz z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich, Wojciech Zając z Zespołu Szkół w Lubomierzu oraz Iga Alchimowicz z Zespołu Szkół Licealno –Gimnazjalnych w Mirsku.
    O stypendia mogli ubiegać się uczniowie, którzy osiągnęli w danym roku szkolnym wysokie wyniki w nauce (średnia minimum 4,75) oraz minimum bardzo dobrą ocenę z zachowania, a także laureaci lub finaliści konkursów, olimpiad przedmiotowych, przeglądów artystycznych lub zawodów sportowych.
   Szczególne podziękowania należą się Halinie Braun - dyrektorowi Powiatowego Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim oraz pracownikom Centrum, którzy od wielu lat, organizując gale laureatów, dbają o to by docenić pracę i wysiłek najzdolniejszej młodzieży z terenu powiatu lwóweckiego.
    Impreza odbyła się pod honorowym patronatem starosty lwóweckiego.

Galeria Gali Laureatów 2010