Przygotowanie do letniego wypoczynku dzieci i młodzieży
Przygotowanie do letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu lwóweckiego – to główny temat, którym zajmowała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku na posiedzeniu w dniu 27 czerwca 2018 roku.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lwówku Śląskim. Wzięli w nim udział członkowie komisji z Przewodniczącym Starostą Marcinem Fludrem na czele, przedstawiciele powiatowych instytucji (Policja, Straż Pożarna, Powiatowa Stacja Sanitarno–Epidemiologiczna, Dyrektor Schroniska Szkolno– Młodzieżowego w Łupkach) oraz przedstawiciele gmin (Straż Miejska, MGOPS) z terenu powiatu lwóweckiego.

Głównymi tematami były:

1. ocena organizacji placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym właściwego nadzoru nad przygotowaniem i bezpiecznym przebiegiem letniego wypoczynku,
2. ocena stanu bezpieczeństwa obiektów sportowych, dzikich kąpielisk i miejsc pobytu letniego wypoczynku,
3. ocena warunków sanitarno-epidemiologicznych bazy noclegowej i miejsc zbiorowego żywienia,
4. ocena ochrony przeciwpożarowej obiektów letniego wypoczynku,
5. monitorowanie miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży w zakresie zagrożeń patologiami społecznymi,
6. bezpieczeństwo w trakcie imprez kulturalnych i sportowych organizowanych dla dzieci i młodzieży pozostających w miejscu zamieszkania.

Z przedstawionych informacji wynika, że wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczne wakacje młodzieży i dzieci, są w pełni przygotowane do sezonu letniego.

W sprawach róznych poruszony został problem pożarów wysypisk śmieci. Ustalono, że wzmorzone zostaną działania polegające na kontrolach pozwoleń, monitoringu transportów, miejsc składowania, magazynowania oraz utylizacji odpadów.