Samochód służbowy dla PCPR w Lwówku Śląskim

Po 19 latach istnienia placówki, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lwówku Śląskim doczekało się służbowego samochodu. Nowy Fiat Tipo kosztował 45 470,00. Dostawca, firma PHU “MOTOR – pol” z Legnicy, został wyłoniony w wyniku postępowania ofertowego i zaproponował najniższą cenę.

Postępowanie ofertowe

To pierwszy taki zakup dla PCPR od początku istnienia Powiatu Lwóweckiego. Do tej pory pracownicy  placówki do służbowych wyjazdów musieli wykorzystywać prywatne samochody lub samochody innych jednostek powiatowych. Teraz to się zmieni.

Pojazd będzie służył pracownikom Centrum w świadczeniu pomocy dla rodzin zastępczych i dzieci pozostających pod ich opieką. Dzięki nowemu nabytkowi, specjaliści z zakresu psychologii i pedagogiki szybciej dotrą na miejsce, do osób potrzebujących pomocy.

Do zadań realizowanych przez PCPR należy m.in. wspieranie rodzin zastępczych oraz dzieci pozostających pod ich opieką, również w miejscu ich zamieszkania.

W ubiegłym roku Zarząd Powiatu zdecydował się na zakup takiego samego samochodu dla potrzeb zadań wykonywanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Lwówku Śląskim.