Pasowanie na przedszkolaków w ZPEW
Maja, Agnieszka, Dominik, Kacper i Wojtuś, bardzo uroczyście, bo w obecności całego Zarządu Powiatu, zostali pasowani na przedszkolaków. Ceremonia odbyła się 21 listopada br., w niedawno utworzonym oddziale przedszkolnym w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim.

Pasowanie odbyło się w obecności pań nauczycielek oraz dyrekcji placówki. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom, paczkę słodkości oraz pamiątkowego misia. Dla zaproszonych gości przygotowano również drobny poczęstunek.

Pięcioro dzieci, od września tego roku korzysta z opieki w nowo utworzonym oddziale przedszkolnym. To pierwsze takie przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych na terenie powiatu lwóweckiego, które powstało dzięki wsparciu środków unijnych. W ramach projektu, dostosowane zostały pomieszczenia, zakupione zostały zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, meble i wyposażenie, zatrudnieni zostali specjaliści wspomagający proces opieki i rehabilitacji. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci mają zapewnioną kompleksową opiekę, całodzienne wyżywienie. Dla zatrudnionych nauczycieli zaplanowano również studia podyplomowe wspomagające prowadzenie zajęć dla dzieci niepełnosprawnych. Środki unijne zapewnią funkcjonowanie do sierpnia 2018 roku, potem przedszkole utrzymywane będzie przez Powiat Lwówecki.

Przedszkole powstało dzięki realizacji projektu „Utworzenie Specjalnego Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Placówek Edukacyjno Wychowawczych w Lwówku Śląskim” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 oraz środków Powiatu Lwóweckiego.