Rajdy rowerowe z Powiatem Lwóweckim
 Pierwsza część rowerowych przygód z Powiatem Lwóweckim 2017 za nami. W ramach realizacji projektu „Razem na transgranicznym szlaku rowerowym ER-6” odbyły się trzy imprezy rowerowe: w ostatnią sobotę kwietnia – Otwarcie sezonu rowerowego Powiatu Lwóweckiego, w drugą sobotę maja – Otwarcie sezonu rowerowego w Żaclerzu (CZ), a w sobotę 10 czerwca – Rajd Rowerowy Doliną Bobru ER-6 z Żaclerza do Łupek.

Łącznie w trzech rajdach rowerowych wzięło udział blisko 700 rowerzystów w wieku od kilku do ponad 80 lat, zarówno uczestnicy indywidualni jak i grupy zorganizowane (formalne – szkolne i nieformalne – przyjacielskie).

Standardem podczas naszych rajdów są oznaczenia na rowery, pomoc medyczna i techniczna, a na zakończenie pyszne jedzenie, staramy się by wśród uczestników rozlosować dodatkowo nagrody: koszulki rowerowe, rękawiczki rowerowe, nogawki i rękawki rowerowe oraz zestawy piłek do gier zespołowych dla szkół.

Tradycja rajdów rowerowych organizowanych przez Powiat Lwówecki ma już 10 lat. W pierwszym uczestniczyło 6 osób, w drugim 17 osób i tak do dziś, z każdym razem więcej. Ostanie imprezy (Otwarcie sezonu rowerowego, czy wrześniowa Powiatowa Pętla Rowerowa dla małych i dużych) to już setki uczestników, taka tendencja bardzo nas cieszy i mobilizuje do organizowania rajdów w sposób jeszcze ciekawszy i bardziej profesjonalny.

W tym roku po raz pierwszy planujemy udział w rekreacyjnym rajdzie rowerowym, który odbędzie się w trakcie zawodów MTB wliczanych do pucharu Czech. Znów będzie okazja, by 16 września wybrać się do zaprzyjaźnionego Żaclerza, popodziwiać zawodowców w akcji i wspólnie pokonywać kilometry po czeskiej stronie Karkonoszy. Tydzień później - 23 września - Powiatowa Pętla Rowerowa, podczas której można przejechać dużą (około 60km) lub małą (około 25km) trasą, wziąć udział w konkursach przygotowanych po drodze i w spotkaniu integracyjnym na mecie rajdu. Trasa, jak zawsze będzie objęta tajemnicą, podobnie jak miejsce zakończenia.

Z nami dobra zabawa zawsze gwarantowana, więc już dziś proszę bukować terminy w kalendarzu i … serdecznie zapraszamy.

Z rowerowymi pozdrowieniami, zespół promocji Powiatu Lwóweckiego.