W dniu 13 października 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Lwóweckiego, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, wyróżnieni nauczyciele oraz nauczyciele którzy uzyskali awans na stopień nauczyciela mianowanego.

Podczas spotkania – Starosta Lwówecki – Marcin Fluder przekazał podziękowania i najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pracowników oświaty.

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją, aby przypomnieć o roli tych wszystkich, którzy pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi. Będąc ich przewodnikami, pomagają poznawać świat, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań, są także współautorami wielu ich sukcesów.

W tym wyjątkowym dniu pragnę złożyć wyrazy szacunku i życzyć, aby codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionej misji. Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Życzę, aby wysiłek wkładany w pracę z dziećmi i młodzieżą motywował do podejmowania ambitnych wyzwań, które zaowocują poczuciem spełnienia zawodowego.