Spływ po Bobrze
 Flotylla złożona z ponad trzydziestu kajaków i kilku pontonów przepłynęła malowniczymi odcinkami Bobru z Nielestna do Lwówka Śląskiego. To już kolejny spływ kajakowy organizowany przez Powiat Lwówecki, który ma zachęcić do samodzielnych wypraw po Bobrze. Dla wielu uczestników była to pierwsza taka wyprawa i jak zapewniali po dopłynięciu do mety, na pewno nie ostatnia. Spływ odbył się w sobotę 27 sierpnia.
Trasa spływu wiodła od ujścia Chrośnickiego Potoku do Bobru w Nielestnie do Lwówka Śląskiego z przystankami w Marczowie i Sobocie. W spływie wystartowało ponad 80 uczestników, wszyscy szczęśliwie dopłynęli do mety przy „jazie” we Lwówku.
Pierwsi uczestnicy zaczęli pojawiać się w Nielestnie już parę minut po dziewiątej. Parę minut później na specjalnych przyczepach przyjechały kajaki i pontony. Po krótkim powitaniu uczestnicy wsiedli do kajaków i pontonów i ruszyli. Ze względów bezpieczeństwa uczestnicy podzieleni zostali na mniejsze grupki zabezpieczane przez ratowników.

Pierwsza cześć trasy do Marczowa, dla wielu uczestników, którzy płynęli Bobrem po raz pierwszy, stanowiła nie lada wyzwanie, musieli pod czujnym okiem ratowników nauczyć się sterowania kajakami i łódkami. Choć nie obyło się bez drobnych kolizji z licznymi na trasie drzewami to po około godzinie wszyscy szczęśliwie dopłynęli do Marczowa. Po przeniesieniu sprzętu pływającego obok jazu i krótkim odpoczynku uczestnicy popłynęli dalej do następnej „przenoski” w Sobocie. Tam na uczestników czekał gorący żurek, przygotowany przez organizatorów. Po krótkim odpoczynku grupa wypłynęła z Soboty do Lwówka. Przepłynięcie ostatniego odcinka zabrało uczestnikom prawie dwie godziny. Zakończenie spływu odbyło się na jazie we Lwówku Śląskim. Po wspólnym obiedzie uczestnicy długo jeszcze dzielili się swoimi wrażeniami i emocjami z trasy.

Spływ kajakowy zorganizowany został w ramach polsko - czeskiego projektu „Aktywni Razem – na sportowo i ludowo“, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.