DE
EN
PL
Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
ul. Szpitalna 4, 59-600 Lwówek Śląski

email: sekretariat@powiatlwowecki.pl
Tel. +48 (0)75 782 36 50         Fax. +48 (0)75 782 36 54
Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 - 16.00
  Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
 Wydział Komunikacji Poniedziałek 8.30 - 15.30
 (obsługa klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

Mikroregion Frydlantski
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
11 stycznia 2005 roku we Frydlancie w Czechach doszło do podpisania Porozumienia o Współpracy Partnerskiej pomiędzy Powiatem Lwóweckim reprezentowanym przez Starostę Lwóweckiego Henryka Kuleszę a Mikroregionem Frydlantskim, w imieniu którego występował jego Przewodniczący - Petr Pávek. W skład Mikroregionu Frydlantskiego wchodzi 18 gmin z terenu Libereckiego Kraju. Trzy gminy z terenu Mikroregionu Frydlantskiego i trzy gminy Powiatu Lwóweckiego prowadzą już współpracę partnerską: Gryfów Śląski i Raspenava, Lubomierz i Jindřichovice pod Smrkem oraz Mirsk i Nové Město pod Smrkem. W 2004 roku kontakty z gminą Heřmanice nawiązało sołectwo Sobota.
 
 
                                             Wspópraca z miastem Frydlant
 
 
 
 
Delegacja Powiatu Lwóweckiego 18 września 2007 roku na zaproszenie Burmistrza Frydlantu- Dana Ramzera odbyła wizytę roboczą poświęconą przygotowaniu umowy o współpracy partnerskiej miedzy Miastem Frydlant a Powiatem Lwóweckim. W czasie wizyty delegacja przeprowadziła rozmowy nt. płaszczyzn współpracy między stroną polską a czeską. Ustalono że przyszłe porozumienie będzie obejmowało współpracę w zakresie:

  • kultury
  • rewitalizacji zabytków,
     
  • transportu,
     
  • bezpieczeństwa.
W czasie spotkania rozmawiano również o wspólnej realizacji projektów realizowanych z dofinansowaniem ze środków unijnych. Wizytę zakończono wspólnym spacerem po ulicy Zamkowej w Frydlancie remontowanej z środków Interreg IIIa. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze, obie strony liczą na to, że wspólna realizacja projektów przyczyni się do poprawy życia mieszkańców terenu przygranicznego. Ze strony polskiej w wizycie brali udział: Starosta Lwówecki - Artur Zych, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych – Marek Makowski oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji – Piotr Szymański.
 

 

Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional