Współpraca z Rejonem Halickim
 Rozwija się współpraca Powiatu Lwóweckiego z Ukrainą. Do dotychczasowych partnerów: Miasta i Powiatu Stryjskiego dołączył Rejon Halicki. Okazją do podpisania porozumienia o współpracy był X Koncert Noworoczny, który tym razem odbył się w Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu, 28 stycznia 2012 roku.

10 osobowa delegacja z Ukrainy przyjechała do Powiatu już w piątek wieczorem. W programie wizyty oprócz udziału ukraińskich artystów w Koncercie oraz podpisania porozumienia było zwiedzanie m.in. jednostek organizacyjnych Powiatu i gospodarstw rolnych. Delegacja odwiedziła Dom Pomocy Społecznej w Mirsku, Zespół Szkół Ekonomiczno Technicznych w Rakowicach Wielkich, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim oraz Powiatowe Centrum Zdrowia. W ramach wizyty odbyła się również wycieczka nad Zbiornik Pilchowicki, wraz ze zwiedzaniem Zapory, oraz do Świeradowa Zdroju gdzie goście z Ukrainy, wjechali kolejką na Stóg Izerski oraz zwiedzili Dom Zdrojowy.

Podpisane porozumienie zakłada współpracę i wymianę lokalnych doświadczeń w sferach: kultury i dziedzictwa kulturowego, edukacji i kształcenia ustawicznego na rzecz kształcenia jednostek, rodziny i społeczności, gospodarki, zdrowia, turystyki, sportu i rekreacji, funkcjonowania lokalnej administracji oraz wspierania inicjatyw samorządowych i społecznych. Treść porozumienia przed podpisaniem zatwierdziły Rady obu samorządów. W imieniu Rejonu Halickiego Porozumienie podpisali: Hryhorij Iwasiszyn – odpowiednik starosty, oraz Petro Strembickij – przewodniczący Halickiej Rady Rejonowej, w imieniu Powiatu Lwóweckiego – Józef Stanisław Mrówka – starosta lwówecki oraz Henryk Kulesza – przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego.