Zawody latawcowe 2016!
  Tradycyjnie już, bo po raz VI, pierwszy dzień wiosny w Lwówku Śląskim upłynął pod znakiem latawców, które na krócej lub dłużej wzbijały się w niebo nad stadionem miejskim. W szóstej edycji Międzynarodowych Zawodów Latawcowych „PER ASPERA AD ASTRA” wzięło 35 drużyn z terenu województwa dolnośląskiego.

Na ten dzień czekali z utęsknieniem wszyscy, którzy stanęli do rywalizacji. Wreszcie można było zaprezentować efekt ciężkiej pracy całych rodzin i grup dzieci, które w „pocie czoła” na długo przed pierwszym dniem wiosny przygotowywały i dekorowały swoje latawce. Nie wszystkim było dane wzbić się wysoko w niebo, ale nawet na ziemi prezentowały się wspaniale, budząc zachwyt i widzów zgromadzonych na trybunach, i pilnie przyglądającej się i oceniającej komisji. Niełatwego zadania wyłonienia zwycięzców, podjęli się w tym roku: Joanna Troszczyńska- Giera, Daniel Koko i Krzysztof Pysz.

W przerwach pomiędzy lotami kolejnych latawców można było posilić się pączkami i chlebem ze smalcem lub napić się ciepłej herbaty. Stoiska firm i instytucji, które wspólnie z dziećmi witały wiosnę, rozdawały gadżety i upominki dla najmłodszych, organizatorom udało się również „podstawić szybowiec z Aeroklubu Jeleniogórskiego, który wzbudzał zainteresowanie nie mniejsze niż latawce.

Po kilku godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców:

W kategorii latawców płaskich:
1. 45 Drużyna Harcerska „Watra” z latawcem o nazwie: „Watra”
2. Szkoła Podstawowa Nr 2 z latawcem o nazwie „Latający Holender”
3. WTZ Zgorzelec z latawcem o nazwie „Super Man”

W kategorii latawców skrzynkowych:

1. WTZ Lwówek Śląski z latawcem o nazwie „Pszczółka Maja”
2. WTZ Zgorzelec z latawcem o nazwie „Wesołe Buziaki”
3. WTZ Lwówek Śląski z latawcem o nazwie „X”

Nagrody, puchary i medale dla zwycięzców wręczali m.in.: Daniel Koko - Przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego , Andrzej Chrustek - Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim, Zbigniew Grzywa z Nadleśnictwa w Lwówku Śląskim.