Wschodnie Klimaty - relacja
 W dniu 29 grudnia 2015r. w Sali Miejskiej w Mirsku odbył się koncert zespołu Wschodnie Klimaty w składzie 3 osobowym Zdzisław Kocik, Natalia Morec, Ryszard Przerwa.

Zespół zaprezentował starsze i współczesne utwory rosyjskie i ukraińskie znanych i lubianych utworów m.in. „Biełyje rozy", „Hej sokoły. Swoisty nastrój tych wykonywanych na żywo narodowych utworów wywołuje nostalgie widowni starszego i średniego pokolenia - szczególnie pochodzących z kresów wschodnich, do minionych młodych lat...

Zgromadzona licznie publiczność aktywnie uczestniczyła w koncercie, odśpiewując niejedną pieśń razem z wykonawcami, co spotkało się z dużą aprobatą wykonawców, pani Natalia powiedziała, że jest zachwycona poziomem artystycznym widowni i czuje się jakby występowała z profesjonalnym chórem.

Koncert został zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Mirsk oraz Powiat Lwówecki. Na zakończenie imprezy kwiaty i drobne upominki z powiatu lwóweckiego wręczyli artystom Daniel Koko Przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego i Marcin Fluder Starosta Lwówecki.