Podsumowanie XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS
 Dnia 18 grudnia 2015r. w Grodziszczu (powiat świdnicki), odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS - Mieszkańców Wsi i Miast. W uroczystości udział wzięli starostowie, wójtowie, burmistrzowie, samorządowcy, działacze sportowi, organizatorzy sportu z terenu całego Dolnego Śląska.

Przez cały rok 2015 była prowadzona klasyfikacja punktowa współzawodnictwa sportowego powiatów i gmin województwa dolnośląskiego. Szeroka oferta zawodów sportowych przyczyniła się do aktywnego spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież, rozwoju zainteresowań sportowych oraz możliwości udziału w zawodach gminnych, powiatowych, strefy jeleniogórskiej i finałach dolnośląskich.

W klasyfikacji powiatów - Powiat Lwówecki zajął bardzo dobre 4 miejsce - (na 25 sklasyfikowanych powiatów). Jest to zasługą wielu szkół i klubów sportowych, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, nauczycieli, wolontariuszy i opiekunów, którzy poświęcali swój wolny czas reprezentując godnie Nasz Powiat i poszczególne gminy!!!
Wiele szkół i klubów brało udział w zawodach LZS zaliczanych do punktacji (punktowały osiągnięcia z zawodów strefowych i finałów wojewódzkich), a najwięcej punktów zdobyli: ZSE-T Rakowice Wielkie, GLKS „Pogoń” Wleń, SP3 Lwówek Śląski – Filia Zbylutów, SP2 Lwówek Śląski, ZSOiZ Lwówek Śląski, SP3 Lwówek Śląski, SP Lubomierz, ZS Wleń, SP Płóczki Górne, SP Pławna, ZS Lubomierz, UKS Gigant Lubomierz, SP Niwnice, SP Włodzice Wielkie, LKS Proszowa, LZS Błękitni Krzewie Wielkie, ZSOiZ Gryfów Śląski, ZSL-G Mirsk, MLKS „Rakowice”.

Nagrodzono pucharami 15 najlepszych powiatów:
  1. Świdnica.
  2. Lubin.
  3. Oława.
  4. Lwówek Śląski.
  5. Środa Śląska.
  6. Trzebnica.
  7. Zgorzelec.
  8. Kłodzko.
  9. Legnica.
  10. Kamienna Góra.
  11. Dzierżoniów.
  12. Strzelin.
  13. Jelenia Góra.
  14. Polkowice.
  15. Lubań.
(sklasyfikowano 25 powiatów)

Nagrodzono również pucharami 20 najlepszych gmin:
  1. Oława.
  2. Środa Śląska.
  3. Lubin.
  4. Zgorzelec.
  5. Świdnica.
  6. Lwówek Śląski.
  7. Strzelin.
  8. Kamienna Góra.
  9. Dzierżoniów.
  10. Żmigród.
  11. Radków.
  12. Radwanice.
  13. Wleń iKłodzko.
  14. Oborniki Śląskie.
  15. Chojnów.
  16. Lubomierz.
  17. Jeżów Sudecki.
  18. Czarny Bór.
  19. Lubań
( sklasyfikowano 85 gmin)

Puchar dla powiatu lwóweckiego odebrali Józef Stanisław Mrówka – Radny Powiatu Lwóweckiego oraz Mariusz Mendocha – Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej Starostwa Lwóweckiego.

W imieniu gminy Lwówek Śląski puchar odebrała Danuta Pogoda – Zastępca Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Lwówku Śląskim, w imieniu gminy Wleń puchar odebrali – Piotr Szymański Vice-Burmistrz Gminy i Miasta Wleń oraz Iwona Kobierecka – Prezes GLKS „Pogoń” Wleń, dla gminy Lubomierz puchar odebrał Adam Dymitroca – Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Lwówku Śląskim.

Uroczystość była również okazją do podziękowania działaczom, samorządowcom oraz instytucjom sportowym – wyróżnienia od Prezydium Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS we Wrocławiu otrzymali:
  • Marcin Fluder – Starosta Lwówecki,
  • Mariola Szczęsna - Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski,
  • Józef Stanisław Mrówka– Radny Powiatu Lwóweckiego,
  • Mariusz Mendocha – Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej Starostwa Lwóweckiego,
  • Iwona Kobierecka – Prezes klubu GLKS „Pogoń” Wleń,
  • Danuta Pogoda – Zastępca Przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia LZS w Lwówku Śląskim,
  • Adam Dymitroca - Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Lwówku Śląskim,

Opracował: Adam Dymitroca - Przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Lwówku Śląskim