Będzie Delfinek w Powiecie Lwóweckim!

Wniosek Zarządu Powiatu Lwóweckiego do Zarządu Województwa Dolnośląskiego o dofinansowanie zadania inwestycyjnego w ramach programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni pn. „Dolnośląski Delfinek”

został rozpatrzony pozytywnie.

Inwestycja Powiatu Lwóweckiego współfinansowana przez Gminę Lwówek Śląski na terenie ZPEW zapewni dostęp do krytej pływalni wszystkim uczniom z różnych typów szkół i przedszkoli jak również wszystkim zainteresowanym na zasadach komercyjnych.
Główną funkcją obiektu będzie realizacja nauki pływania dla dzieci i młodzieży, która będzie realizowana na czterotorowej niecce pływackiej o wymiarach 16,67 x 8,5 m i głębokości 0,9 do 1,35.

Zakłada się realizację tej funkcji w ramach zajęć szkolnych wychowania fizycznego, w godzinach ich działania. Po (lub przed) godzinach użytkowania pływalni przez szkoły zakłada siędostępność obiektu dla osób z zewnątrz tj. jego udostępnienie dla społeczności lokalnej. Mogą to być zarówno zajęcia indywidualne tj. wejścia użytkowników na pływalnię w celach pływania rekreacyjnego, jak i zorganizowane zajęcia sportowych sekcji pływackich czy grup korzystających z rekreacji i rehabilitacji wodnej, takiej jak wszelkiego rodzaju odmiany aqua fitness’u , aqua aerobic’u, zajęcia dla kobiet w ciąży, imprezy wodne (np. urodzinowe), koszykówka i siatkówka wodna, rowery wodne, specjalistyczne ruchowe zajęcia rehabilitacyjne itp.

Możliwości funkcjonalne pływalni mogą być znacznie zwiększone poprzez zastosowanie opcjonalnych rozwiązań technicznych oraz rozszerzenie programu funkcjonalnego np.
o wanny z hydromasażem czy kabiny saunowe.

Długo oczekiwana decyzja już zapadła, jeszcze tylko montaż finansowy, realizacja i być może w 2017 roku nasz lwówecki basen będzie wyglądał tak: