Gala Laureatów 2015
 Najzdolniejsi uczniowie ze szkół powiatu lwóweckiego spotkali się na XIII Gali Laureatów – uroczystości rozdania nagród za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015. Była to również okazja do złożenia podziękowań rodzicom oraz nauczycielom, którzy pomagali w ciężkiej pracy swoim podopiecznym.

Uroczystość zgromadziła najzdolniejszych uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lwóweckiego, wielu rodziców oraz zaproszonych gości. Nagrody indywidualne i zespołowe, przyznano uczniom szkół z terenu powiatu lwóweckiego za osiągnięcia w nauce, sztuce i sporcie. XIII Gala Laureatów odbyła się 22 października br., w Pałacu Brunów.

Za osiągnięcia w nauce 2 osobom przyznano tytuły Laureatów Gali, oraz 63 osobom tytuły Finalistów Gali, wręczono również 88 statuetek i pucharów za osiągnięcia sportowe. Łącznie przyznano 153 nagrody. W czasie uroczystości wręczone zostały również stypendia Starosty Lwóweckiego za rok szkolny 2014/2015, które otrzymało 5 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lwóweckiego.

O stypendia mogli ubiegać się uczniowie, którzy osiągnęli w danym roku szkolnym wysokie wyniki w nauce (średnia minimum 4,75) oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, a także laureaci lub finaliści konkursów, olimpiad przedmiotowych, przeglądów artystycznych lub zawodów sportowych.

W trakcie uroczystości uczestnicy Gali podziwiali występ muzyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Lwówku Śląskim, których przygotowała Lidia Ryngwelska. Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim oraz Powiatowe Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim.

Szczególne podziękowania należą się Halinie Klebanowicz - dyrektorowi Powiatowego Centrum Edukacji w Lwówku Śląskim oraz pracownikom Centrum, którzy od wielu lat, organizując gale laureatów, dbają o to by docenić pracę i wysiłek najzdolniejszej młodzieży z terenu powiatu lwóweckiego.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem starosty lwóweckiego.