Powiat Lwówecki na Dniach Ludowych Rzemiosł
Podczas XIII Dni Ludowych Rzemiosł, które odbyły się w Żaclerzu w miniony weekend, nie zabrakło reprezentacji Powiatu Lwóweckiego, na czele ze starostami – obecnym Marcinem Fludrem i poprzednim Józefem Mrówką. Na stoisku promocyjnym „rządziło” Koło Gospodyń Wiejskich z Grudzy, pod dowództwem sołtysowej Danuty Flig – Zatchiej, a odwiedzający stoisko nie tylko mogli dowiedzieć się o atrakcjach Powiatu z materiałów promocyjnych, ale również spróbować pierogów przygotowanych przez Gospodynie z Grudzy.

W ramach podpisanej umowy o partnerstwie, Powiat już od pięciu lat bierze udział w imprezie czeskiego partnera, prezentując dorobek i produkty lokalne ze wszystkich zakątków Powiatu Lwóweckiego.

Udział w Dniach był okazją do spotkania włodarzy Powiatu i Miasta Żaclerz. Burmistrz czeskiego miasteczka osobiście czuwał nad delegacją z Powiatu Lwóweckiego. Była więc okazja do rozmów na temat dalszej współpracy i wspólnej wycieczki do źródeł Bobru – który bierze swój początek właśnie w pobliżu Żaclerza.

Ustalono m.in., że w przyszłorocznych Dniach Ludowych Rzemiosł udział wezmą powiatowe Rząsinianki, oprócz przygotowania stoiska wystąpią również na scenie.