V Międzynarodowe Zawody Latawcowe!

Ponad 60 latawców wzięło udział w V Międzynarodowych Zawodach Latawcowych o puchar starosty lwóweckiego Marcina Fludra, które odbyły się na stadionie w Lwówku Śląskim, 20 marca br. i były połączone z obchodami pierwszego dnia wiosny.

Galeria zdjęć!

Pierwsi uczestnicy pojawili się na stadionie już o 9.00 godz. by ostatni raz „wypróbować” zrobione przez siebie latawce. Nie ułatwiały tego warunki atmosferyczne, bo było niemal bezwietrznie, co utrudniało wzbicie się w powietrze, ale od wysokości lotu ważniejsza była prezentacja latawca i dobra zabawa.

W przerwie pomiędzy kolejnymi próbami lotniczymi można było podziwiać częściowe zaćmienie słońca co stanowiło dodatkową atrakcję podczas imprezy. Próbom uczestników pilnie przyglądała się komisja oceniająca zrobione przez uczestników latawce i ich podniebne wyczyny.

W kategorii latawców płaskich wyniki były następujące:

• I miejsce - 45 Drużyna Harcerska im. Ryszarda Kleckiego z Lwówka Śląskiego,

• II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim, Latawiec: "Flying Friends",

• III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim, Latawiec: "Star Craft".

W kategorii latawców skrzynkowych:
  • I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim, Latawiec: "Latająca Skrzyneczka",

• II miejsce - Warsztat Terapii Zajęciowej w Zgorzelcu, Latawiec: "Wesołe Buźki",

• III miejsce - Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim, Latawiec: "Tetris II".

Nagrodę specjalną Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Lwówek Śląski za najpiękniejszy latawiec otrzymali uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej Master`s Academy, za latawiec "Kucyk".

W trakcie imprezy nie zabrakło dodatkowych atrakcji, swoje stoiska promocyjne mieli lwóweccy strażacy, policjanci i strażnicy miejscy, ofertę dla dzieci przygotowało lwóweckie Nadleśnictwo, ciepłą herbatą i słodkościami częstowali pracownicy PCPR-u i Warsztatu Terapii Zajęciowej z Lwówka Śląskiego. Sporym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się tez stoisko z paramotolotnią.

Dziękujemy organizatorom i sponsorom imprezy!.