Nowy sprzęt do ratowania życia!
Sprzęt hydrauliczny do ratownictwa drogowego składający się m.in. z nożyc hydraulicznych, rozpieraczy, pompy hydraulicznej, specjalnych węzy oraz drobniejszego sprzętu odebrali z rąk przedstawicieli władz powiatu lwóweckiego strażacy z lwóweckiej Straży Pożarnej.

Radości nie kryli jedni i drudzy – strażacy bo otrzymali nowoczesny profesjonalny sprzęt, który pozwala w krótkim czasie wydostać poszkodowanych z każdego rozbitego samochodu i włodarze powiatu lwóweckiego bo podjęli decyzję o zakupie i przekazaniu sprzętu ratującego ludzkie życie.

Obecni podczas przekazania sprzętu Marcin Fluder – starosta lwówecki, Daniel Koko – przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego oraz Józef Mrówka – starosta lwówecki z poprzedniej kadencji, zgodnie życzyli strażakom, by mimo wszystko, ten sprzęt używany w sytuacjach zagrożenia życia, był wykorzystywany jak najrzadziej. Podziękowania w imieniu załogi Komendy PSP w Lwówku Śląskim przekazali komendanci – Arkadiusz Motylski oraz Mariusz Mróz.

Jedynie kilka chwil zabrało strażakom podłączenie i zaprezentowanie ogromnych możliwości zakupionego zestawu. Sprzęt od razu znalazł się na wyposażeniu wozu ratowniczego.

Zakup został sfinansowany ze środków Powiatu Lwóweckiego, zestaw kosztował prawie 70 tys. zł.