SUKCES DZIECI I MŁODZIEŻY W ZAWODACH SPORTOWYCH LZS W 2014 ROKU
              Dnia 10 grudnia 2014r. w nowej pięknej hali sportowej Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, odbyło się uroczyste podsumowanie XV Dolnośląskich Igrzysk LZS - Mieszkańców Ws i Miast. W uroczystości udział wzięli starostowie, wójtowie, burmistrzowie, samorządowcy, działacze sportowi, organizatorzy sportu z terenu całego Dolnego Śląska. Urząd Marszałkowski reprezentował Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji – Marcin Przychodny, DZ LZS we Wrocławiu reprezentowali Leszek Noworól i Andrzej Cywiński Z-cy Przewodniczącego DZ LZS we Wrocławiu.

Przez cały rok 2014 była prowadzona klasyfikacja punktowa współzawodnictwa sportowego powiatów i gmin województwa dolnośląskiego. Szeroka oferta zawodów sportowych przyczyniła się do aktywnego spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież, rozwoju zainteresowań sportowych oraz możliwości udziału w zawodach powiatowych, strefy jeleniogórskiej i finałach dolnośląskich.

W klasyfikacji powiatów - Powiat Lwówecki zajął bardzo dobre 3 miejsce - (na 25 sklasyfikowanych powiatów). Jest to zasługą wielu szkół i klubów sportowych, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, nauczycieli, wolontariuszy i opiekunów, którzy poświęcali swój wolny czas reprezentując godnie Nasz Powiat!!!

Wiele szkół i klubów brało udział w zawodach LZS zaliczanych do punktacji ( punktowały osiągnięcia z zawodów strefowych i finałów wojewódzkich ), a najwięcej punktów zdobyli: ZSE-T Rakowice Wielkie, GLKS „Pogoń” Wleń, SP3 Lwówek Śląski – Filia Zbylutów, SP2 Lwówek Śląski, ZSOiZ Lwówek Śląski, SP3 Lwówek Śląski, SP Lubomierz, ZS Wleń, SP Płóczki Górne, SP Pławna, MLKS „Rakowice” ZS Lubomierz, UKS Gigant Lubomierz, SP Niwnice, SP Włodzice Wielkie,.

Nagrodzono pucharami 15 najlepszych powiatów:
1. Lubin
2.Oława
3. Lwówek Śląski
4. Środa Śląska
5. Kłodzko
6. Zgorzelec
7. Świdnica
8. Trzebnica
9. Legnica
10. Jelenia Góra
11. Kamienna Góra
12. Dzierżoniów
13. Strzelin
14. Wałbrzych
15. Polkowice
( sklasyfikowano 25 powiatów)

Nagrodzono również pucharami 15 najlepszych gmin:

1. Środa Śląska
2. Oława
3. Lubin
4. Zgorzelec
5. Świdnica
6. Kłodzko
7. Lwówek Śląski
8. Kamienna Góra
9. Żmigród
10.Wleń
11. Dzierżoniów
12. Jeżów Sudecki
13. Chojnów
14. Radwanice
15. Strzelin
( sklasyfikowano 94 gminy)

Uroczystość była również okazją do podziękowania działaczom, dyrektorom, samorządowcom oraz instytucjom sportowym – wyróżnienia otrzymali:

Dyrekcja Zespołu Szkół Ekonomiczno - Technicznych w Rakowicach Wielkich,
Józef Stanisław Mrówka– Starosta Lwówecki,
Mariusz Mendocha – Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej Starostwa Lwóweckiego,
Iwona Kobierecka – Prezes klubu GLKS „Pogoń” Wleń,
Oleg Marczyszyn - trener klubu GLKS „Pogoń” Wleń,

W imieniu gminy Lwówek Śląski puchar odebrała Pani Danuta Pogoda, w imieniu gminy Wleń puchar odebrała Pani Iwona Kobierecka, puchar dla powiatu lwóweckiego odebrał Starosta Lwówecki Pan Józef Stanisław Mrówka.