DE
EN
PL
Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim
ul. Szpitalna 4, 59-600 Lwówek Śląski

email: sekretariat@powiatlwowecki.pl
Tel. +48 (0)75 782 36 50         Fax. +48 (0)75 782 36 54
Godziny pracy: Poniedziałek 8.00 - 16.00
  Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
 Wydział Komunikacji Poniedziałek 8.30 - 15.30
 (obsługa klientów) Wtorek - Piątek 8.00 - 15.00

Polsko – czeska sztuka – odsłona czwarta i piąta!
A A A Pdf Print16x16 Mail16x16
 Otwarcie czwartej i piątej wystawy polsko czeskich artystów odbyło się w zeszły czwartek i piątek 13 i 14 listopada br. w Europejskim Centrum Kulturalno – Informacyjnym w Gryfowie Śląskim i w Miejskim Muzeum w czeskich Upicach.

W czwartkowe popołudnie wielbiciele sztuki zebrali się w Sali wystawowej ECKI by obejrzeć prace 18 artystów (9 czeskich i 9 polskich). Większość prac powstała podczas pleneru, który odbył się na przełomie czerwca i lipca br. „Powiat lwówecki oczami artystów” można było obejrzeć na obrazach, rysunkach, grafikach i fotografiach, w różnym ujęciu i różnej formie, od drobnych detali po piękno krajobrazów i architektury. Na wystawie nie zabrakło autorów dzieł, gwar czesko – polskich rozmów rozbrzmiewał w Sali wystawowej, prace podziwiali sami artyści i goście przybyli na wystawę.
 
   

Otwarcie bliźniaczej wystawy odbyło się w Muzeum Miejskim w Upicach na drugi dzień w piątek. Również tutaj wielu mieszkańców małego czeskiego miasteczka, przyszło zobaczyć Powiat Lwówecki z perspektywy artystów.
Kto nie był na uroczystości otwarcia wystaw może je jeszcze zobaczyć. Wystawę w Gryfowie Śląskim można obejrzeć do początku grudnia, w Upicach do końca br. Zapraszamy!
 
   


Wystawy odbywają się w ramach projektu „Sztuka jednoczy ludzi różnych kultur i pokoleń” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa
Poprawny CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional