Polsko – czeska sztuka – odsłona czwarta i piąta!
 Otwarcie czwartej i piątej wystawy polsko czeskich artystów odbyło się w zeszły czwartek i piątek 13 i 14 listopada br. w Europejskim Centrum Kulturalno – Informacyjnym w Gryfowie Śląskim i w Miejskim Muzeum w czeskich Upicach.

W czwartkowe popołudnie wielbiciele sztuki zebrali się w Sali wystawowej ECKI by obejrzeć prace 18 artystów (9 czeskich i 9 polskich). Większość prac powstała podczas pleneru, który odbył się na przełomie czerwca i lipca br. „Powiat lwówecki oczami artystów” można było obejrzeć na obrazach, rysunkach, grafikach i fotografiach, w różnym ujęciu i różnej formie, od drobnych detali po piękno krajobrazów i architektury. Na wystawie nie zabrakło autorów dzieł, gwar czesko – polskich rozmów rozbrzmiewał w Sali wystawowej, prace podziwiali sami artyści i goście przybyli na wystawę.

Otwarcie bliźniaczej wystawy odbyło się w Muzeum Miejskim w Upicach na drugi dzień w piątek. Również tutaj wielu mieszkańców małego czeskiego miasteczka, przyszło zobaczyć Powiat Lwówecki z perspektywy artystów.
Kto nie był na uroczystości otwarcia wystaw może je jeszcze zobaczyć. Wystawę w Gryfowie Śląskim można obejrzeć do początku grudnia, w Upicach do końca br. Zapraszamy!